Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Long Beach: Talita i Lima zwycięskie

Grand Slam Long Beach: Talita i Lima zwycięskie

Brazylijki Talita i Lima okazały się najlepsze w turnieju Grand Slam rozgrywanym w Long Beach. W finale po zaciętym boju pokonały one swoje rodaczki Marię Clarę i Carol. Brąz przypadł w udziale niemieckiej parze Holtwick/Semmler.

W pierwszym meczu półfinałowym późniejsze triumfatorki zawodów spotkały się z amerykankami Ross i Day. Brazylijki były faworytkami tego pojedynku i niespodzianki nie było. Obie pary spotkały się zresztą także w fazie grupowej, gdzie Brazylijki pewnie wygrały 2:0 (21:15, 21:18). Półfinałowe starcie było już jednak zdecydowanie bardziej zacięte. Amerykanki postawiły wyżej notowanym rywalkom wysoko poprzeczkę. Wszystkie sety kończyły się grą na przewagi. W pierwszej partii więcej zimnej krwi zachowała para z USA, ale w drugim i trzecim secie triumfowały Brazylijki i to one po godzinie gry mogły cieszyć się z awansu do finału.

Drugi półfinał nie był już tak emocjonujący. Katrin Holtwick i Ilka Semmler nie nawiązały walki z Marią Clarą i Carol. Były one duetem zdecydowanie słabszym, a pojedyncze dobre akcje tylko odwlekały egzekucję. Całe spotkanie trwało zaledwie 38 minut.

Półfinały:

Ross/Day USA [15] – Lima/Talita BRA [2] 1:2
(24:22, 20:22, 14:16)

Holtwick/Semmler GER [7] – Maria Clara/Carol BRA [4] 0:2
(15:21, 12:21)

Niemki długo jednak nie rozpaczały po meczu półfinałowym. Niedługo potem przystąpiły do walki o brąz i pokazały się z bardzo dobrej strony. Mecz trwał co prawda tylko dwa sety, ale nie można na pewno powiedzieć, że był jednostronnym widowiskiem. Obie pary miały swoje szanse na zwycięstwo, w drugim secie gra toczyła się nawet na przewagi. Ostatecznie jednak niuanse zadecydowały, że to Holtwick i Semmler założyły na swoje szyje brązowe medale.

O 3. miejsce:

Holtwick/Semmler GER [7] – Ross/Day USA [15] 2:0
(21:18, 25:23)

W finale spotkały się dwie najlepsze, wydaje się, pary brazylijskie. Oba duety przystąpiły do meczu jako niepokonane. Już początek meczu pokazał, że będzie to znakomite widowisko i na pewno nie zakończy się szybko. Pierwszego seta po grze na przewagi wygrały Maria Clara i Carol. W kolejnej partii jednak do głosu doszły Lima i Talita, które rozkręcały się z piłki na piłkę i nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele, gładko wygrywając tę partię. W tie-breaku jednak obraz gry przypominał ten z początku meczu, kiedy na boisku trwała zażarta walka. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały Lima i Talita i to one mogły świętować zdobycie złotych medali.