Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AME: Polki nieskuteczne w walce o czwórkę

AME: Polki nieskuteczne w walce o czwórkę

Dwie polskie pary Filip/Soja i Theis/Niemc walczyły dziś o awans do półfinałów akademickich mistrzostw Europy. Obu polskim duetom nie udało się pokonać rywalek. Pierwsze przegrały 1:2 z Portugalkami, natomiast od drugich lepsze okazały się Niemki.

Do tej pory polskie duety radziły sobie w turnieju bardzo dobrze. Jednak im bliżej końca, tym rywalki po drugiej stronie siatki były silniejsze. Przekonały się o tym dziś nasze dwie pary. Aleksandra Filip i Izabela Soja stoczyły pojedynek z portugalskim teamem Rosas/Oliveira, który okazał się lepszy od biało-czerwonych reprezentantek katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Choć Soja/Filip wygrały pierwszego seta i spisywały się dobrze, w drugiej odsłonie coś zacięło się w grze naszego duetu. Rywalki zaczęły skrzętnie wykorzystywać tę sytuację. Uderzały mocno i skutecznie, Polki miały problemy z przyjęciem piłki, co przekładało się na dalszą grę i wynik. W tie-breaku przewaga Portugalek nie podlegała żadnej dyskusji.

Drugi pojedynek Theis/Niemc, które zmierzyły się z niemiecką parą Basan/Skorupka, zakończył się w dwóch odsłonach. Gra była dużo bardziej wyrównana, jednak gdy rywalki wykorzystywały podbite piłki w kontrze, zbudowały sobie w pierwszej odsłonie przewagę, której zwłaszcza w końcówce nie oddały. W drugim secie Theis/Niemc postawiły wszystko na jedną kartę. Raz im wychodziło, drugim razem nie. Niemki nadal naciskały i ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa w tym meczu. Warto też dodać, że od początku turnieju nasze pary grając na boiskach bocznych, muszą walczyć nie tylko z przeciwniczkami, ale też z wiatrem.

Dwie pierwsze partie spotkania Theis/Niemc z parą z Czech były bardzo chaotyczne. Jedna para zdobywała kilka punktów z rzędu, za chwilę druga wyrównywała stan seta. W wyniku takiej gry po dwóch setach był remis. Tie-breaka rozpoczęły wyrównane wymiany, jednak kolejne kontry ze strony Czeszek zaczęły wyprowadzać je na prowadzenie (12:6). Polki nie były w stanie tego odrobić i przegrały spotkanie.

W polskim spotkaniu przez długi czas od początku setów toczyła się wyrównana gra. Obie ekipy starały się jak mogły, jednak żadna nie potrafiła odskoczyć. O przewadze, jaką stworzyły Filip/Soja, zdecydowały przede wszystkim ich dobre zagrywki, które sprawiły problemy w przyjęciu parze Gancarczyk/Pilarek i doprowadziły do zakończenia pojedynku już w drugim secie. W pierwszej odsłonie już w połowie Filip/Soja wypracowały sześć oczek nadwyżki (16:10), konsekwentnie prowadząc grę do końca.

Rosas/Oliveira – Filip/Soja 2:1
(17:21, 21:14, 15:4)
Theis/Niemc – Basan/Skorupka 0:2
(16:21, 19:21)
Vojtiskova/Vorlova – Theis/Niemc 2:1
(20:22, 21:19, 15:7)
Gancarczyk/Pilarek – Filip/Soja 0:2
(15:21, 14:21)