Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AME: Polacy w turnieju nadal zwycięscy

AME: Polacy w turnieju nadal zwycięscy

Damian Wojtasik i Jarosław Lech kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w akademickich mistrzostwach Europy w portugalskim Porto. Dzisiejsze spotkania okazały się dość łatwą przeprawą dla Polaków, którzy pewnie wygrywali w każdym z nich.

Wojtasik/Lech sobotę rozpoczęli od starcia z Wicky/April, którzy mają już na koncie wygraną z polskim zespołem. Wczoraj Szwajcarzy walczyli z Makowskim i Sobczakiem. Polacy radzili sobie bardzo dobrze, wygrali w pierwszej odsłonie, prowadzili też w drugiej, jednak problemy z brzuchem Sebastiana Sobczaka zmusiły Polaków do wycofania się z tej rywalizacji. Wicky i April mają zatem na swoim koncie wygraną 2:1. Dziś jednak nie mieli już za wiele do powiedzenia w starciu z drugim polskim męskim duetem na tych mistrzostwach. Pewni siebie Polacy wygrali niezwykle łatwo pierwszego seta. W drugim trochę rozprężenia w ich szeregach sprawiło, że Szwajcarzy byli blisko, jednak nie na tyle, by im w końcowym wyniku zagrozić.

W drugim spotkaniu nie było już tak łatwo. Polacy musieli się napracować, by pokonać duet Barros/Alvar. W pierwszej partii rywale zaskoczyli naszych reprezentantów i wygrali. W drugiej odsłonie w końcówce górę wzięło doświadczenie Wojtasika i Lecha, a wygrany set zmotywował Polaków do walki i w tie-breaku było już łatwiej. Pomogła w tym m.in. dobra zagrywka.

Wojtasik/Lech – Wicky/April 2:0
(21:10, 21:17)
Wojtasik/Lech – Barros/Alvar 2:1
(15:21, 21:19, 15:9)

Para Makowski/Sobczak rozegrała dziś cztery spotkania, we wszystkich triumfowała 2:0. W meczu z Izraelczykami Makowski i Sobczak pracowali na przewagę od samego początku. Dobre ataki i skuteczna gra w bloku pozwoliła im prowadzić spokojną grę. Choć rywale starali się do samego końca odmienić losy meczu, polska para nie dała im takiej możliwości i wygrała pewnie 2:0.

Portugalczycy Brito/Lima starali się prowadzić wyrównaną grę z Polakami. Jednak udawało się im to tylko przez jakiś czas. Wtedy dobrą zagrywką popisywał się Sobczak, a na siatce rządził Makowski, co dało polskiej ekipie wygraną 2:0.

Pojedynki z Portugalczykami i Norwegami również nie należały do najtrudniejszych. Rywale nie byli w stanie zagrozić Polakom przez dłuższy czas i po kilku dobrych zagraniach oddawali im inicjatywę. W drugim secie spotkania z Portugalczykami, przeciwnicy w końcówce napędzili biało-czerwonym strachu, jednak Makowski i Sobczak opanowali sytuację i nie pozwolili przedłużyć starcia.

Makowski/Sobczak – Baron/Kopzon 2:0
(21:11, 21:17)
Makowski/Sobczak – Bergerud/Olsen 2:0
(21:16, 21:14)
Makowski/Sobczak – Barros/Alvar 2:0
(21:15, 21:19)
Brito/Lima – Makowski/Sobczak 0:2
(14:21, 12:21)