Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Anapie koniec zmagań dla Polek

W Anapie koniec zmagań dla Polek

Pierwsza porażka, jaką odniosły dziś w południe w turnieju FIVB Beach Volleyball Open w Anapie Polki, wykluczyła nasz duet z zawodów. W pojedynku tym lepsze od Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek okazały się reprezentantki gospodarzy.

Formuła turnieju jest nieubłagana – po wyjściu z grupy każda porażka oznacza koniec turnieju. Choć polska para Monika Brzostek i Kinga Kołosińska w Anapie radziła sobie bardzo dobrze, nie przegrywając nawet seta w rozgrywkach grupowych, to jednak w drugiej rundzie zakończyła swój udział w rosyjskich rozgrywkach. To dlatego, że na drodze stanęła im dwójka miejscowych siatkarek, Czaika/Syrcewa. Rosjanki, grając u siebie, czuły się dużo pewniej i, co ważne, w decydujących momentach brało to górę. Zacięty pojedynek zakończył się w tie-breaku, choć w końcówce pierwszego seta polskie siatkarki były bliskie innego rozstrzygnięcia. Wtedy zakończyłyby spotkanie w dwóch setach na własną korzyść. W tie-breaku Polki nie podbiły dwóch ważnych uderzeń, natomiast rywalki starały się utrzymać swoje tempo gry, co pozwoliło im triumfować w całym meczu. Ostatecznie Kołosińska i Brzostek uplasowały się w przedziale miejsc 9-16.

Czaika/Syrcewa RUS [12] – Brzostek/Kołosińska POL [4] 2:1
(21:19, 19:21, 15:12)