Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > AME: Zwycięstwa polskich plażowiczów

AME: Zwycięstwa polskich plażowiczów

Michał Makowski i Sebastian Sobczak grają dalej w akademickich mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. W piątek zmierzyli się z Turkami Karaagac/Demirbas i nie mieli żadnych problemów ze zwycięstwem. Podobnie było z parą Wojtasik/Lech.

W obu setach Polacy zaprezentowali równy poziom. Bez żadnych problemów od początku kontrolowali grę. Z akcji na akcję, przeważając nad rywalami w każdym elemencie, powiększali prowadzenie. Dzięki temu w obu setach odnieśli podobne, równie wysokie zwycięstwa.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach para Makowski/Sobczak zanotowała jedną porażkę (z duetem Vandecaveye/Vandecaveye 1:2) i jedno zwycięstwo (z duetem Sawidis/Silva 2:0).

Spotkanie z duetem Szwajcarskim  Wicky/April szło po myśli Polaków do połowy drugiej partii. Wtedy to przy stanie 13:6 dla biało-czerwonych problemy z brzuchem Sebastiana Sobczaka zmusiły polski duet do oddania spotkania. W pierwszej odsłonie Makowski/Sobczak wygrali do 16.

W kolejnym spotkaniu na polski duet ponownie nie było mocnych. Michał Makowski i Sebastian Sobczak, który grał na środkach przeciwbólowych, wygrali pewnie, pokonując rywali w dwóch setach.

Karaagac/Demirbas – Makowski/Sobczak 0:2
(13:21, 12:21)

Kozorezow/Margiew – Makowski/Sobczak 0:2
(15:21, 13:21)

Również Szwajcarzy okazali się łatwymi rywalami dla duetu Wojtasik/Lech. Polska dwójka odniosła kolejne bardzo pewne zwycięstwo w tych mistrzostwach i pnie się w górę. Choć Polacy nie grali na sto procent swoich możliwości, Hebeisen/Hallauer nie potrafili prowadzić wyrównanej gry. Wojtasik/Lech byli zupełnie poza ich zasięgiem.

Wojtasik/Lech – Hebeisen/Hallauer 2:0
(21:12, 21:15)