Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam w Long Beach: Nieudany start Polek

Grand Slam w Long Beach: Nieudany start Polek

Aleksandra Wolak i Agnieszka Pręgowska nie zaliczą turnieju Grand Slam w Long Beach do udanych. Polki trafiły w grupie A na wymagające rywalki i uległy 0:2 Amerykankom Ross/Kessy, Finkom Nystrom/Nystrom i Szwajcarkom Forrer/Vergé-Dépré.

Wynik tego spotkania z pewnością nikogo nie zdziwił. Rywalkami młodych Polek w pierwszym meczu turnieju głównego były doświadczone April Ross i Jennifer Kessy. Amerykanki bez żadnych problemów kontrolowały przebieg gry w obu setach, bardzo szybko wychodząc na prowadzenie. Biało-czerwone były bezradne wobec bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwniczek. Ostatecznie Ross i Kessy triumfowały wysoko – do 10 i 12.

Ross/Kessy USA [1] – Wolak/Pręgowska POL [32] 2:0
(21:10, 21:12)

Kolejny mecz w grupie A duet Wolak/Pręgowska rozegrał przeciwko Finkom – Emilii i Erice Nystrom. W tym meczu również polskie zawodniczki musiały zmierzyć się z bardziej doświadczonymi rywalkami. W pierwszym secie próbowały wprawdzie nawiązać walkę, jednak udało im się zdobyć tylko 15 punktów. W drugiej partii Finki nie pozwoliły duetowi z Polski nawet na takie osiągnięcie punktowe. Tym razem biało-czerwone musiały uznać zdecydowaną wyższość przeciwniczek.

Nystrom Em./Nystrom Er. FIN [16] – Wolak/Pręgowska POL [32] 2:0
(21:15, 21:11)

Na zakończenie fazy grupowej Polki zmierzyły się z parą szwajcarską Forrer/Vergé-Dépré. Rywalki w pierwszym secie zdemolowały nasze reprezentantki, wygrywając aż 21:5. W drugiej odsłonie Polki próbowały nawiązać wyrównaną walkę, jednak Szwajcarki nie zamierzały marnować zdobytej przewagi i doprowadziły do zwycięstwa 21:17.

Po tej porażce Wolak i Pręgowska pożegnały się z turniejem w Long Beach.

Forrer/Vergé-Dépré SUI [17] – Wolak/Pręgowska POL [32] 2:0
(21:5, 21:17)