Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Radomiu cieszą się z juniorskiego srebra pary Bryl/Kujawiak

W Radomiu cieszą się z juniorskiego srebra pary Bryl/Kujawiak

Niedawno duet RCS-u Czarnych Michał Bryl/Kacper Kujawiak wywalczył tytuł wicemistrzów Polski juniorów w siatkówce plażowej. W finale turnieju radomianie przegrali z parą Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek. W klubie cieszą się jednak ze srebra.

Przed rokiem bracia Kaczmarkowie sięgnęli po tytuł mistrzowski, pokonując w finale zespół Czarnych. Tym razem ponownie lepsi okazali się rywale Kujawiaka i Bryla, wygrywając 2:0 w setach. O pechu może mówić kolejny z reprezentantów Czarnych. Mowa o Bartłomieju Malcu, który w duecie z Adamem Maniosem (LUKS Dobroń) uplasował się tuż za podium.

Cieszymy się z medalu Kacpra i Michała. Przegrali z Kaczmarkami, którzy zdobyli złoto w tej kategorii wiekowej po raz trzeci z rzędu. Pierwszy raz uczynili to będąc jeszcze w wieku kadeta. Bartek Malec, choć był w czołówce, to zajął najgorsze dla sportowca miejsce, bo tuż za strefą medalową. Na pocieszenie pozostaje fakt, że wraz z Adamem Maniosem jako jedyni w turnieju urwali seta późniejszym mistrzom – powiedział Mirosław Malec, trener opiekujący się siatkarzami plażowymi Czarnych. W Krapkowicach rywalizował jeszcze jeden zespół Czarnych. Rafał Faryna i Piotr Filipowicz – bo o nich mowa – zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16 w kraju.