Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Nowy Sad: Polacy zakończyli turniej na 5. miejscu

CEV Masters Nowy Sad: Polacy zakończyli turniej na 5. miejscu

Polacy zakończyli swój udział w CEV Masters w Nowym Sadzie na piątym miejscu. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z ukraińską parą Popov/Samoday 0:2, natomiast Maciej Kosiak i Maciej Rudol ulegli Niemcom Dittelbach/Koreng 1:2.

Polska para w pierwszym secie nie miała za wiele do powiedzenia. Ukraińcy okazali się o wiele skuteczniejsi i pewnie wygrali tę partię do 13. W drugiej odsłonie meczu przez długi czas wydawało się, że Kantor i Łosiak zdołają wyrównać stan spotkania. Jednakże w końcówce lepsi okazali się Popov i Samoday i to oni staną przed szansą walki o medale.

Kantor/Łosiak POL [2] – Popov/Samoday UKR [5] 0:2
(13:21, 21:23)

Spotkanie drugiej polskiej pary z Niemcami było bardzo zacięte i rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. Do pewnego momentu pierwszy set był w miarę wyrównany, ale potem Dittelbach i Koreng odjechali Polakom, wygrywając pewnie 21:16. Więcej emocji przyniosła partia druga, która też była wyrównana, a wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Kosiak i Rudol wygrali 21:19, doprowadzając do trzeciej, decydującej partii. Ostatnia odsłona meczu zaczęła się dobrze dla Niemców, ale nasi plażowicze cały czas gonili wynik. Nie udało się jednak dogonić rywali i Polacy przegrali tego seta 12:15.

Kosiak/Rudol POL [13] – Dittelbach/Koreng GER [14] 1:2
(16:21, 21:19, 12:15)