Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Nowy Sad: Polacy walczą nadal

CEV Masters Nowy Sad: Polacy walczą nadal

Polskie pary mają za sobą ciężki dzień w turnieju CEV Masters w Nowym Sadzie. Pary Kosiak/Rudol i Kantor/Łosiak przegrały mecze trzeciej rundy, jednak wykorzystały drugą szansę i mozolnie pną się po turniejowej drabince do góry.

Polscy siatkarze z pewnością spodziewali się trudnego pojedynku przeciwko parze Popov/Samoday. W pierwszym secie biało-czerwoni nawiązali z Ukraińcami równą walkę i dość długo mieli szanse na odniesienie zwycięstwa. Para Popov/Samoday odskoczyła jednak na kilka punktów i ostatecznie zwyciężyła 21:17. W drugim secie ukraiński team zaatakował od samego początku, szybko wychodząc na prowadzenie. Duet Kosiak/Rudol nie był w stanie odrobić strat i przegrał w tej partii 13:21.

Popov/Samoday UKR [5] – Kosiak/Rudol POL [13] 2:0
(21:17, 21:13)

Mimo porażki Polacy nie odpadli z turnieju. Kolejny mecz, decydujący o ich dalszych losach, rozegrali przeciwko parze Kunert/Petutschnig. Niewiele niżej notowani Austriacy nie sprawili naszym siatkarzom żadnych problemów. W pierwszym secie biało-czerwoni od pierwszych piłek byli wyraźnie lepsi, niemal zdeklasowali rywali, wygrywając do 10. W drugiej partii Polacy nadal kontrolowali przebieg gry, zaś Austriakom udało się zdobyć jedynie kilka punktów więcej. Mimo to nie zagrozili parze Kosiak/Rudol w wygranej.

Kunert/Petutschnig AUT [15] – Kosiak/Rudol POL [13] 0:2
(10:21, 15:21)

Wygrana pozwoliła Polakom grać dalej w turnieju. Kolejny mecz nie był już jednak tak łatwy. Team Dollinger A./Schröder w pierwszym secie okazał się dużo lepszy od biało-czerwonych. Dzięki szybko zdobytej przewadze Niemcy zwyciężyli do 13. Kosiak i Rudol nie zamierzali jednak oddać drugiej partii bez walki i co więcej, doprowadzili do bardzo zaciętej końcówki, w której zagrano na przewagi. Siłę spokoju zaprezentowali w trudnej chwili Polacy i wygrali 24:22. Podobnie wyglądał tie-break. W nim znów nie zabrakło nerwów i emocji. I tym razem znów chłodne głowy dały zwycięstwo biało-czerwonym.

W sobotę Kosiak i Rudol zagrają z parą Dittelbach/Koreng, a stawką będzie awans do półfinału.

Kosiak/Rudol POL [13] – Dollinger A./Schröder GER [20] 2:1
(13:21, 24:22, 15:13)

Porażkę w 3. rundzie ponieśli także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Niżej notowani Niemcy okazali się bardzo wymagającymi rywalami. Już w pierwszym secie zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Z kolei biało-czerwoni również nie zamierzali odpuszczać. Doszło do wyrównanej walki, a w końcówce do gry na przewagi. W nerwowym momencie lepiej opanowali nerwy Flüggen i Walkenhorst, którzy zwyciężyli 24:22. Wygrana dodała Niemcom skrzydeł. W drugiej partii odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali przebieg gry, dzięki czemu triumfowali do 17.

Flüggen/Walkenhorst GER [10] – Kantor/Łosiak POL [2] 2:0
(24:22, 21:17)

Duet Kantor i Łosiak walczył jednak dalej o pozostanie w turnieju. Ich kolejnymi rywalami byli Austriacy Müllner/Wutzl. Nie było to dla Polaków łatwe spotkanie i zakończyło się dopiero po walce w tie-breaku. Już w pierwszym secie oba zespoły pokazały, że są w podobnej dyspozycji i mają równie duże aspiracje. Biało-czerwoni zdołali jednak wyjść w końcowej fazie na niewielkie prowadzenie i wygrać do 17. W drugim secie walka była jeszcze bardziej zacięta. Kantor i Łosiak mieli możliwość zakończenia meczu już w tej partii, jednak po grze na przewagi lepsi okazali się siatkarze z Austrii. Tie-break nie odbiegał zaciętością od wcześniejszych. Ponownie zespoły grały punkt za punkt i doprowadziły do emocji w końcówce. W decydujących o losach meczu chwilach lepsi okazali się Polacy, którzy zwyciężyli 15:12.

Müllner/Wutzl AUT [4] – Kantor/Łosiak POL [2] 1:2
(17:21, 24:22, 12:15)

Polacy w dniu dzisiejszym musieli się naprawdę mocno napracować. W kolejnym meczu znów przyszło im rozegrać trzy sety. Duet Marcos/García w pierwszym secie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wykorzystując po części zmęczenie Polaków. Szybko wyszli na prowadzenie, kontrolowali wynik i wygrali do 14. W drugiej partii nie było już tak jednostronnie. Kantor i Łosiak wrócili do gry i stoczyli z rywalami bardzo wyrównany bój. Doszło do walki na przewagi i po raz kolejny w dniu dzisiejszym Polacy udowodnili, że świetnie się prezentują w takich momentach. Triumfowali 25:23 i doprowadzili do tie-breaka, który wyglądał niemal identycznie. Obie ekipy zaprezentowały zażartą walkę o każdy punkt, a to sprawiło, że znów o wyniku zadecydowała gra na przewagi. I tym razem znów zwyciężyli Polacy. Wygrana 18:16 dała im triumf w całym meczu i możliwość dalszych występów.

O półfinał Kantor i Łosiak zagrają przeciwko parze Popov/Samoday z Ukrainy.

Kantor/Łosiak POL [2] – Marcos/García ESP [8] 2:1
(14:21, 25:23, 18:16)