Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży M: Kolejna wygrana Polaków

Olimpijski Festiwal Młodzieży M: Kolejna wygrana Polaków

Świetnie na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży radzą sobie wicemistrzowie Europy, którzy dziś bez straty seta ograli rówieśników z Turcji. Szczególnie zacięte były pierwsza i trzecia partia, ale w końcówkach Polacy wykazywali się większą dojrzałością.

Początek spotkania był wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala na większy dystans punktowy. Z biegiem czasu jednak na dwupunktowe prowadzenie wysunęli się Turcy (12:10). Ale i oni nie cieszyli się z niego zbyt długo, bowiem brązowi medaliści mistrzostw świata szybko doprowadzili do remisu (14:14), a już chwilę później podopieczni trenera Czai odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (17:14). Jednak biało-czerwoni również nie byli w stanie utrzymać równego poziomu gry, a przez to na świetlnej tablicy pojawił się kolejny w tej partii remis (19:19). Następnie oba zespoły szły łeb w łeb (23:23). W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali Polacy i to oni triumfowali w premierowym secie 25:23.

W drugiej odsłonie wicemistrzowie Europy postanowili pójść za ciosem. Już na jej początku zyskali dwa punkty przewagi nad rywalami (6:4). Z biegiem czasu prowadzenie biało-czerwonych minimalnie rosło (10:7). W kolejnych akcjach obie drużyny walczyły punkt za punkt, co było korzystne dla podopiecznych trenera Czai (13:10). Jednak im dalej w seta, tym Turcy zaczęli „pękać" (16:11). W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, a nasi reprezentanci pewnie zmierzali do sukcesu w drugiej partii (19:13). W końcówce zawodnicy znad Bosforu nie znaleźli już skutecznej recepty na odwrócenie losów tej części spotkania, w efekcie czego padła ona łupem Polaków (25:19).

Pierwsze akcje trzeciego seta były wyrównane, ale tym razem przewaga zaczęła uwidaczniać się po tureckiej stronie (6:4). Chwilę później siatkarze znad Bosforu wygrywali już 8:5. W tym fragmencie meczu gra biało-czerwonych była chaotyczna i pełna błędów. To od razu znalazło odzwierciedlenie w wyniku (6:11). W następnych akcjach Turcy kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:9). Biało-czerwoni nie mieli sposobu na rozpędzonych rywali, którzy z akcji na akcję prezentowali się coraz pewniej (19:13). Dopiero w końcówce wicemistrzowie Europy rzucili się do odrabiania strat (20:18), a chwilę później na świetlnej tablicy widniał już remis (21:21). Walka cios za cios trwała do stanu 24:24, ale ostatnie słowo ponownie należało do brązowych medalistów mistrzostw świata, którzy rozstrzygnęli tę odsłonę na swoją korzyść 26:24 i cały mecz 3:0.

Polska – Turcja 3:0
(25:23, 25:19, 26:24)