Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży K: Polki lepsze od Turczynek

Olimpijski Festiwal Młodzieży K: Polki lepsze od Turczynek

Polskie kadetki w trzech setach pokonały Turczynki w walce o miejsca 5-8 Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Utrechcie. Podopieczne Grzegorza Kosatki szybko rozprawiły się ze swoimi przeciwniczkami, wygrywając do 21, 19 oraz 22.

Trudno było przewidzieć wynik spotkania pomiędzy młodymi Polkami a Turczynkami, bowiem oba zespoły szły punkt za punkt. Podopieczne Grzegorza Kosatki mocno ryzykowały w polu serwisowym, co przyniosło wymierne skutki na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Rywalki nie zamierzały odpuszczać i dzięki najskuteczniejszej w tureckim zespole Pelini Aroguz odrobiły straty, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie (16:15), ale mistrzynie Europy przełamały opór siatkarek znad Bosforu i wygrały 25:21.

Po zmianie stron bardziej zdeterminowane były Turczynki, początkowo przejmując inicjatywę. Jednak po pierwszej przerwie technicznej coraz skuteczniejsze były biało-czerwone, wyszły na 16:12, a następnie na 21:14. Do końca seta przewaga Polek była niezagrożona. Mistrzynie Europy zwyciężyły 25:19. W trzeciej partii sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz na kilkupunktowe prowadzenie wychodziły jedne, raz drugie siatkarki. Ostatecznie lepsze okazały się podopieczne Grzegorza Kosatki, wygrywając 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Polska – Turcja 3:0
(25:21, 25:19, 25:22)

Polska: Śmieszek (8), Bałdyga (2), Damaske (10), Moskwa (10), Smarzek (17), Grzelak (10), Pasiut (libero) oraz Piśla (libero) i Kazała
Turcja: Karasoy (5), Erlalelitepe (1), Zent (3), Aroguz (13), Germen (8), Baladin (8), Yilmaz (libero) oraz Topaloglu (4), Tanyel (1) i Ozbay