Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MP juniorek: Faworytki nie zawodzą w Iławie

MP juniorek: Faworytki nie zawodzą w Iławie

Na "Dzikiej Plaży" w Iławie rozpoczęły się zmagania w MP juniorek w siatkówce plażowej. Do półfinałów awansowały już dwie ekipy UKS-u SMS Łódź, czyli duety Katarzyna Kociołek/Jagoda Gruszczyńska oraz Agata Lewicka/Barbara Sroka.

Jako pierwsze awans do półfinałów iławskiego turnieju zapewniły sobie Agata Lewicka i Barbara Sroka. Podopiecznym Joanny Wiatr najwięcej trudu przyniosło spotkanie drugiej rundy przeciwko duetowi Gryma/Baron z MUKS-u PWM Pasek Będzin. Reprezentantki Szkoły Mistrzostwa Sportowego po zaciętym meczu wygrały 2:1, a następnie w ćwierćfinale w dwóch setach pokonały parę Wierzgacz/Szczurek z Chrzanowa.

Mistrzynie świata do lat 21, popularne "Kocioł" i "Jago", największe problemy w pierwszym dniu miały w ćwierćfinałowym spotkaniu, w którym mierzyły się ze swoimi młodszymi szkolnymi koleżankami, Marią Włoch i Natalią Gruszczyńską (siatkarki w mistrzostwach Polski reprezentują KS Energetyk Poznań). Do wyłonienia zwycięzcy w tym spotkaniu potrzebny był tie-break, którego jednak dość pewnie wygrały Kociołek i Gruszczyńska.

W turnieju nie będziemy oglądać reprezentantek województwa warmińsko-mazurskiego. Zarówno gospodynie ze Zryw-Volley Iława, jak i siatkarki Foto OLA Ostróda zakończyły zmagania już pierwszego dnia zawodów. Najwyższe miejsca zajęły siatkarki z Ostródy, Kobylińska i Krakos, które uplasowały się na siódmym miejscu.

Czwartkowe zmagania rozpoczną się punktualnie o godzinie 10:00. O dwa miejsca w półfinałach mistrzostw Polski juniorek walczyć będą Włoch i Gruszczyńska z parą Gryma/Baron oraz Wierzgacz/Szczurek z Ademek/Płaczek (Barycz Janków Przygodzki). Finał zawodów zaplanowano na godzinę 13:00.