Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters Nowy Sad: Polacy już w 3. rundzie

CEV Masters Nowy Sad: Polacy już w 3. rundzie

Dwie polskie pary biorą udział w turnieju głównym CEV Masters w Nowym Sadzie. Dwa spotkania ma za sobą duet Kosiak/Rudol, którzy pokonali pary Dollinger A./Schröder oraz Müllner/Wutzl. Do 3. rundy awansowali też Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w środę udanie przeszli przez eliminacje w turnieju CEV Masters w Nowym Sadzie. Dziś od rana rozpoczęli udział w turnieju głównym i kontynuują dobrą passę. W 1. rundzie trafili na niemiecką parę Dollinger A./Schröder. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwe spotkanie. Obie drużyny grały na podobnym poziomie, co doprowadziło do nerwowej końcówki. W niej lepsi okazali się Polacy, którzy zwyciężyli 21:18. W drugiej partii świetnie zaprezentowali się Niemcy. Szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg gry. To spowodowało, że triumfowali wysoko, 21:13. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak odpuścić. W tie-breaku znów podjęli walkę i doszło do wyrównanej końcówki. Polacy w trudnym momencie udowodnili, że są w stanie zachować zimną krew i ostatecznie wygrali 15:13, a w całym meczu 2:1.

Kosiak/Rudol POL [13] – Dollinger A./Schröder GER [20] 2:1
(21:18, 13:21, 15:13)

W 2. rundzie duet Kosiak/Rudol zmierzył się z ekipą z Austrii Müllner/Wutzl i znów był to trudny pojedynek. Chociaż rywale byli wyżej rozstawieni, to jednak już w pierwszej partii polski duet zaprezentował równie wysoki poziom. Doszło do trudnej i nerwowej końcówki, w której lepsi okazali się Müllner i Wutzl. Zupełnie inaczej wyglądał przebieg gry w drugiej odsłonie. Biało-czerwoni, podrażnieni porażką, od pierwszych piłek ruszyli do walki. Szybko udało im się zaskoczyć rywali i wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, a ostatecznie zwyciężyć 21:14. W tie-breaku powrócił obraz gry z pierwszej partii. Znów obie ekipy grały równo i często stan seta się wyrównywał. Doszło nawet do walki na przewagi. Polacy udowodnili po raz kolejny świetną dyspozycję i opanowanie, dzięki czemu wygrali 17:15.

Kosiak i Rudol w 3. rundzie zagrają z Ukraińcami Popov/Samoday.

Kosiak/Rudol POL [13] – Müllner/Wutzl AUT [4] 2:1
(19:21, 21:14, 17:15)

Od 2. rundy do gry wkroczyli także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy podjęli ekipę Kunert/Petutschnig. Polacy nie mieli większych problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali. W obu setach przebieg gry wyglądał bardzo podobnie. Biało-czerwoni osiągali kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do samego końca. Dzięki temu zwyciężyli w dwóch setach do 17 i 16.

W 3. rundzie duet Kantor/Łosiak zagra przeciwko parze niemieckiej Flüggen/Walkenhorst.

Kunert/Petutschnig AUT [15] – Kantor/Łosiak POL [2] 0:2
(17:21, 16:21)