Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży: Triumf Polaków nad Francją

Olimpijski Festiwal Młodzieży: Triumf Polaków nad Francją

Reprezentacja Polski pod wodzą Wiesława Czai bierze udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży. W fazie grupowej biało-czerwoni nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie spotkania. Na koniec pokonali kadrę Francji 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli Francuzów. Wyszli na prowadzenie 8:5, które utrzymywali niemal do samego końca. Stopniowo jednak biało-czerwoni zmniejszali straty, aż doprowadzili do remisu po 21, a następnie sami zdobyli przewagę 23:21. W końcówce polscy zawodnicy nie stracili koncentracji i zwyciężyli 25:23. W drugim secie podopieczni Wiesława Czai od początku zagrali na odpowiednio wysokim poziomie. Szybko zdobyli przewagę (7:4, 8:6) i z akcji na akcję ją powiększali. W połowie partii prowadzili już czterema punktami (15:11), a w końcówce nawet 19:13. Ekipie Francji udało się wprawdzie odrobić kilka punktów, ale przewaga biało-czerwonych była na tyle duża, aby zapewnić im wygraną 25:19.

W trzecim secie od początku lepiej prezentowali się siatkarze z Francji. Wprawdzie ich prowadzenie nie było wysokie (11:8, 12:11, 16:14), ale kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili Polakom doprowadzić do remisu. W końcówce odskoczyli jeszcze na kilka punktów i wygrali do 20. Początek czwartego seta był wyrównany. Do pierwszej przerwy technicznej obie ekipy walczyły punkt za punkt. Później na trzy punkty odskoczyli trójkolorowi (12:9), jednak dość szybko podopieczni Wiesława Czai odzyskali kontrolę nad grą i sami wyszli na prowadzenie 15:13. W końcówce utrzymali trzypunktową przewagę i ostatecznie triumfowali 25:22.

Francja – Polska 1:3
(23:25, 19:25, 25:20, 22:25)