Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży: Kolejny tie-break mistrzyń Europy

Olimpijski Festiwal Młodzieży: Kolejny tie-break mistrzyń Europy

W kolejnym dniu Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży polskie kadetki wykazały wyższość nad rówieśniczkami z Grecji. Jednak aby odnieść końcowy sukces, podopieczne Grzegorza Kosatki musiały rozegrać aż pięć odsłon.

Początek spotkania należał do Greczynek, które wyszły na prowadzenie 2:0. Jednak z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać (5:5). Im dalej w mecz, tym bardziej zaczęła uwidaczniać się dominacja podopiecznych trenera Kosatki (12:8). W następnych akcjach mistrzynie Europy kontrolowały boiskowe wydarzenia (16:13). W decydujących momentach siatkarki z Hellady nie potrafiły znaleźć recepty na zbliżenie się do rywalek, a co więcej – ich strata ciągle się powiększała (16:21). W końcówce Greczynki odrobiły kilka oczek, ale biało-czerwone i tak stosunkowo pewnie triumfowały 25:22.

Jednak zwycięstwo najwyraźniej zdekoncentrowało podopieczne trenera Kosatki, bowiem od początku drugiej partii przegrywały 0:4. Chwilę później wydawało się, że polskie kadetki łapią odpowiedni rytm gry, bowiem zdołały odrobić część strat (6:8), ale taka sytuacja nie trwała zbyt długo. W kolejnej fazie seta to Greczynki ponownie przejęły inicjatywę na boisku (15:11). Z biegiem czasu biało-czerwone prezentowały się coraz słabiej, a przewaga rywalek urosła do pięciu oczek (20:15). Ostatecznie ta część pojedynku padła łupem zawodniczek z Hellady 25:15.

Początek trzeciego seta był wyjątkowo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od rywala na większy dystans punktowy (6:6). Dopiero wówczas przebudziły się mistrzynie Europy i przystąpiły do frontalnego ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już po kilku chwilach wygrywały 14:9. W następnej fazie tej części meczu obraz gry nie ulegał zmianie, a biało-czerwone kontrolowały boiskowe wydarzenia (19:12). Ostatecznie Polki rozstrzygnęły ją na swoją korzyść 25:19.

W czwartej odsłonie początkowo oba zespoły szły łeb w łeb (3:3). Jednak z czasem biało-czerwone powróciły do chaotycznej gry z drugiej partii, a dzięki temu Greczynki zaczęły odskakiwać od naszych reprezentantek (10:6). W kolejnych akcjach podopieczne trenera Kosatki nie były w stanie zmusić przeciwniczek do błędu, a same nie miały pomysłu jak zniwelować straty (16:10). Później zupełnie stanęły, a siatkarki z Hellady punktowały raz za razem (22:10). W końcówce nic już się nie zmieniło, a Greczynki pewnie triumfowały 25:14.

Tie-breaka lepiej rozpoczęły mistrzynie Europy, bowiem na jego początku wyszły na niewielkie prowadzenie (5:3). Jeszcze przed zmianą stron wzrosło ono do trzech oczek (7:4). Z każdą kolejną akcją dystans dzielący obie drużyny zwiększał się (10:5). Ostatecznie ten set padł łupem polskich kadetek 15:9.

Polska – Grecja 3:2
(25:22, 15:25, 25:19, 14:25, 15:9)