Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży: Zwycięstwo biało-czerwonych

Olimpijski Festiwal Młodzieży: Zwycięstwo biało-czerwonych

Podopieczni Wiesława Czai mają za sobą drugie spotkanie grupowe podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w Utrechcie. Po gładkiej wygranej z Włochami zmierzyli się z trudniejszym rywalem - Belgią, jednak udało im się zwyciężyć 3:2.

Początek meczu nie był zbyt optymistyczny dla polskich siatkarzy. Belgowie rozpoczęli od mocnego uderzenia, dzięki czemu wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce nie dali biało-czerwonym szans no dogonienie wyniku i ostatecznie wygrali do 17. Zupełnie inaczej wyglądała gra obu drużyn w drugiej partii. Początek był wprawdzie dość wyrównany, ale Polacy szybko odskoczyli na cztery punkty (15:11). Od tego momentu podopieczni Wiesława Czai grali jak z nut, pozwalając rywalom zdobyć tylko dwa punkty.

Początek trzeciego seta zwiastował wyrównaną walkę. Jednak w miarę upływu czasu kontrolę nad grą uzyskiwali biało-czerwoni. W końcówce wyszli na czteropunktowe prowadzenie (22:18), a ostatecznie triumfowali 25:19. W czwartej odsłonie obie ekipy zaprezentowały bardzo zmienną postawę. Polacy rozpoczęli świetnie, od prowadzenia 7:1. Przy stanie 18:13 wydawało się, że nic nie jest w stanie zagrozić im w wygranej. A jednak Belgowie wyrównali wynik (18:18), a następnie zdobyli przewagę 23:19. Ostatecznie set zakończył się po walce na przewagi rezultatem 26:24 dla ekipy belgijskiej.

Tie-break rozpoczął się pomyślnie dla polskiej drużyny, która wyszła na prowadzenie 7:4. Wtedy jednak znów wśród biało-czerwonych nastąpił zastój, a do walki ruszyli rywale, doprowadzając do remisu po 8. Tym razem Polacy zdołali odzyskać kontrolę nad grą. Ponownie wyszli na prowadzenie (11:9), a ostatecznie triumfowali 15:10.

Polska – Belgia 3:2
(17:25, 25:13, 25:19, 24:26, 15:10)