Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Olimpijski Festiwal Młodzieży: Polki z piekła do nieba

Olimpijski Festiwal Młodzieży: Polki z piekła do nieba

Po porażce 0:3 na inaugurację turnieju w Utrechcie, w drugim meczu podopieczne trenera Kosatki podejmowały kadrę Serbii. Przegrana w dwóch pierwszych setach nie napawała optymizmem, ale Polki zdołały odwrócić losy meczu i zwyciężyć w tie-breaku.

W premierowej partii siatkarki znad Wisły od samego początku były kilka punktów za swoimi rywalkami (2:5, 6:9). W połowie seta trzypunktowa strata Polek zwiększyła się do sześciu oczek, a tuż po przerwie technicznej wynosiła nawet siedem punktów (10:17). Serbki nie zwalniały tempa i ostatecznie wygrały do 15. Scenariusz drugiego seta był niemal identyczny. Siatkarki Grzegorza Kosatki pozwoliły odskoczyć rywalkom na kilka punktów już na początku seta. Przy wyniku 9:15 Polki wykorzystały moment dekoncentracji rywalek i zmniejszyły straty do trzech oczek (13:16), ale do końca seta nie udało im się już doprowadzić do remisu i ostatecznie uległy 20:25.

Trzecia partia od samego początku była bardzo wyrównana. Żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć od przeciwnika (4:3, 11:12, 21:22) i losy partii rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Przy wyniku 28:28 dwiema udanymi akcjami wykazały się reprezentantki Polski i to one wygrały 30:28. Podrażnione zawodniczki z Serbii na starcie czwartej odsłony prowadziły 2:0, a później 9:7. Nieco po połowie seta do głosu doszły zawodniczki Kosatki, które doprowadziły do remisu, a następnie osiągnęły minimalną przewagę – 17:16. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały kadetki znad Wisły i to one zwyciężyły 25:23, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W piątej, decydującej odsłonie nie było już tak wielkich emocji. Mistrzynie Europy wywalczyły trzy punkty przewagi (4:1) i prowadzenia nie oddały do końca pojedynku. Gra punkt za punkt pozwoliła Polkom wygrać seta 15:10 i tym samym po raz pierwszy zaznać radości ze zwycięstwa podczas turnieju w Utrechcie.

Kolejnym rywalem reprezentantek Polski w tym turnieju będą Greczynki.

Polska – Serbia 3:2
(15:25, 20:25, 30:28, 25:23, 15:10)