Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jochen Schöps: Nikt nie spodziewał się takich wyników

Jochen Schöps: Nikt nie spodziewał się takich wyników

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec zajęła w grupie B Ligi Światowej 3. miejsce i nie pojedzie na turniej finałowy do Argentyny. Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Jochen Schöps, kapitan kadry, przyznał, że nikt nie spodziewał się po zespole tak dobrych wyników.

Ekipa niemiecka do ostatniej kolejki miała szanse na awans do finałów Ligi Światowej. Pogrzebała je jednak porażka 0:3 przeciwko Iranowi. W rewanżu górą byli nasi zachodni sąsiedzi, ale była to wygrana jedynie na pocieszenie.

Jochen Schöps, który został wybrany kapitanem reprezentacji, dołączył do kolegów dość późno. Zawodnik mógł odpocząć po trudnym sezonie ligowym, wyleczyć urazy i odświeżyć nastawienie do gry. – Byłem na wakacjach w USA i nie miałem czasu myśleć o siatkówce. To było dobre.

Podczas rozgrywek „światówki” grał już na pełnych obrotach, ale sam przyznał, że nie jest jeszcze w pełni formy. – Na treningach i podczas meczów wszystko było w porządku, ale jestem jeszcze daleki od moich prawdziwych zdolności.Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów podkreślił, że nikt nie spodziewał się po reprezentacji Niemiec tak dobrych wyników podczas LŚ. To zasługa odpowiednich treningów, czerpania radości z gry i braku poczucia presji. – Trudniejsze momenty dopiero przed nami – przypomniał. W fazie grupowej mistrzostw Europy Niemcy zmierzą się w Gdyni z Rosją, Czechami i Bułgarią, a zatem czeka ich naprawdę trudne wyzwanie.

Kapitan niemieckiej kadry odniósł się do swojej gry w rzeszowskim klubie. – Czuję się w Polsce bardzo dobrze – powiedział. – Tytuł mistrzowski był wspaniałą nagrodą za trudny sezon. Po kwalifikacjach do wrześniowych ME musiałem być w Rzeszowie dwa dni później. Byłem tam krótko przed północą, a wszystko było przygotowane – czekał na mnie samochód, lodówka była pełna, nawet torba była spakowana na poranny trening – komplementował organizację w klubie.

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved