Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruno Romanutti dołączył do argentyńskiego zaciągu w PlusLidze

Bruno Romanutti dołączył do argentyńskiego zaciągu w PlusLidze

fot. archiwum

Po tym, jak do Skry trafili Facundo Conte i Nicolas Uriarte, a do AZS-u Olsztyn Pablo Bengolea, argentyńska kolonia w PlusLidze powiększyła się o kolejnego gracza. Jest nim Bruno Romanutti, który w przyszłym sezonie wypełni lukę po Armando Dangerze.

Bruno Romanutti mierzy 194 cm i występuje na pozycji atakującego, a w sezonie 2011/2012 został określony mianem rewelacji ligi, co znów zaowocowało transferem do Buenos Aires Unidos. Jak przed kilkoma dniami dowiedziała się Strefa Siatkówki, tym utalentowanym dwudziestoczterolatkiem interesowały się trzy polskie kluby: Effector Kielce, Czarni Radom oraz BBTS Bielsko-Biała. Ostatecznie jednak Argentyńczyk doszedł do porozumienia z kielecką ekipą i to jej barw będzie bronić w nachodzącym sezonie.

Drużyny z Radomia i Bielsko-Białej ponadto wykazywały zainteresowanie innym uzdolnionym Argentyńczykiem – Sebastianem Sole. Dwudziestodwuletni środkowy nie przystał jednak na ofertę żadnej z nich, lecz postanowił spróbować swoich sił w Serie A, w szeregach aktualnego mistrza Włoch, Itasu Diatec Trentino.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved