Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ U-19: W meczu o brąz lepsi Amerykanie, tytuł dla Niemców

MŚ U-19: W meczu o brąz lepsi Amerykanie, tytuł dla Niemców

Idąc w ślady swoich koleżanek, także siatkarze z USA sięgnęli po brąz siatkarskich mistrzostw świata U-19. Amerykanie 2:1 pokonali rywali z Litwy. W finale po niespełna półgodzinnym meczu triumfował duet z Niemiec - Reichert-Wickler, pokonując Norwegów.

Po pięciu latach przerwy Amerykanie wracają na podium siatkarskich mistrzostw świata U-19. Duet Torey DeFalco i Lucas Yoder po emocjonującym, trzysetowym meczu pokonał parę z Litwy: Lukas Kazdailis i Arnas Rumsevicius.

W pierwszej partii początkowo wydawało się, że to Amerykanie sprawują kontrolę nad przebiegiem rywalizacji, wymiana punkt za punkt w decydującej fazie seta rozstrzygnęła się jednak na korzyść duetu z Litwy. Unikając błędów z odsłony premierowej, w partii kolejnej De Falco i Yoder nie pozwolili już dojść do głosu rywalom, podobnie jak w secie decydującym. Przewagę Amerykanów w tie-breaku najlepiej potwierdza końcowy wynik – 15:8. Młodzi Amerykanie nie kryli radości z wygranej. – To zwycięstwo znaczy dla mnie wyjątkowo dużo, ponieważ do mój pierwszy medal w rozgrywkach tej rangi – mówił po spotkaniu Torey DeFalco.

o 3. miejsce:

DeFalco-Yoder USA [9] – Kazdailis-Rumsevicius LTU [21] 2:1

(22:24, 21:18, 15:8)

Moritz Reichert i Clemens Wickler sięgnęli po trzeci złoty medal dla Niemiec, w 12-letniej historii mistrzostw świata U-19. W finale 18-latkowie nie pozostawili najmniejszych złudzeń rywalom z Norwegii – Bjarne Nikolai Huus i Christian Sandlie Sørum.

Przebieg obu partii był niemal identyczny, Niemcy już w początkowej fazie setów przejmowali kontrolę nad przebiegiem zmagań. Swoją szansę Norwegowie mieli co prawda w drugim secie, przez chwilę prowadząc, taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Wracając do skuteczności z odsłony premierowej, Niemcy odskoczyli rywalom na kilka oczek, prowadząc w końcówce 20:17, aby ostatecznie wygrać do 17.

Dla Clemensa Wicklera nie był to pierwszy medal na młodzieżowych mistrzostwach świata, przed rokiem 18-latek sięgnął po brąz w rozgrywkach U-18. Dla drugiego z Niemców był to jednak pierwszy krążek na imprezie tej rangi. – To niesamowite uczucie, grać dla takiej publiczności przy tak dobrej atmosferze – mówił, nie kryjąc radości, młodzieżowy mistrz świata.