Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Brazylia wygrywa na zakończenie fazy grupowej

LŚ, gr. A: Brazylia wygrywa na zakończenie fazy grupowej

Siatkarze reprezentacji Brazylii w spotkaniu kończącym fazę grupową Ligi Światowej w trzech setach pokonali USA. Podopieczni Bernardo Rezende zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy A, Amerykanie natomiast uplasowali się na pozycji piątej tuż przed Argentyną.

Dla obu drużyn spotkanie to nie miało większego znaczenia. Brazylia była już pewna pierwszego miejsca w grupie, natomiast Amerykanie teoretycznie mogli jeszcze awansować na czwarte miejsce, ale i tak nie mieli szans na awans do turnieju finałowego. Początek spotkania to zacięta walka z obu stron. Amerykanie, którzy na pewno nie byli faworytami tego pojedynku, rozpoczęli mecz z dużym animuszem, znakomicie w ataku radził sobie Carson Clark. Błędy własne Amerykanów sprawiły, że rywale odrobili straty i na tablicy zrobiło się 12:10 dla Brazylii. Skuteczna gra Canarinhos w ataku, dobra postawa libero Mario Juniora oraz błędy własne rywali sprawiły, że gospodarze utrzymywali prowadzenie, a nawet je powiększyli (22:18). Po ataku Felipe Fontelesa mogli oni świętować wygraną w pierwszym secie.

W drugiej partii Amerykanie sprawiali aktualnym wicemistrzom olimpijskim spore kłopoty w przyjęciu zagrywki. Fonteles i Mario Junior mieli duże problemy z precyzyjnym odbiorem serwisu (11:8, 18:13). Dobrze w ataku radził sobie także Carson Clark. Gra reprezentacji USA układała się znakomicie, jednak tylko do pewnego momentu. Kiedy w polu serwisowym zameldował się Lucas i kompletnie rozbił przyjęcie rywala, posyłając m.in. kilka asów serwisowych, zrobiło się 20:20. W końcówce w ważnych momentach siatkarze USA, a konkretnie Paul Lotman i David Lee, popełnili błędy i w konsekwencji ich zespół przegrywał już w meczu 0:2.

W trzecim secie gra początkowo układała się po myśli Brazylijczyków, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili oni 16:13. W tym momencie jednak ich gra się załamała, co skrzętnie wykorzystali Amerykanie, którzy odzyskali tym samym nadzieję na przedłużenie pojedynku (22:19). Po raz kolejny podopieczni Johna Sperawa nie wykorzystali tej okazji. Pojawiły się błędy i w przyjęciu, i w ataku, co pozwoliło Brazylijczykom odrobić straty i zamknąć pojedynek w trzech setach. To właśnie błędy własne wydawały się być w tym meczu główną przyczyną porażki siatkarzy z USA. W tym meczu popełnili ich aż 33, przy 22 pomyłkach rywali.

Brazylia – USA 3:0
(25:21, 26:24, 25:23)

Brazylia: Wallace (14), Wiliam, Thiago Alves (6), Fonteles (10), Mauricio (4), Lucas (5), Mario Jr. (libero) oraz Renan (4)
USA: Anderson (5), Lee (6), Lotman (4), Shoji K. (1), Clark (17), Holt (3), Shoji E. (libero) oraz Caldwell (5), Muagututia (3) i Smith (2)