Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Gstaad: Talita/Lima z brązem, Xue i Zhang złote

Grand Slam Gstaad: Talita/Lima z brązem, Xue i Zhang złote

Brazylijski duet Talita/Lima, który w półfinale musiał uznać wyższość Chinek, w meczu o brąz pewnie pokonał rywalki z Niemiec. W wielkim finale Xue i Zhang nie dały większych szans Brazylijkom Lili i Seixas i to one staną na najwyższym stopniu podium.

Talita Antunes i Lima Taiana po bolesnej porażce w półfinale zrehabilitowały się swym sympatykom, w meczu o brązowy medal wysoko pokonując młodsze przeciwniczki z Niemiec. Brazylijki do spotkania o tak zwany medal pocieszenia przystąpiły niezwykle zmotywowane i dość szybko przejęły inicjatywę, narzucając Niemkom własny rytm gry. Niżej notowany duet z Europy próbował walczyć, lecz pojedyncze udane zagrania Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst jedynie przeplatały seriami zdobywane punkty przez siatkarki z kraju kawy. Brazylijki ani przez moment nie straciły koncentracji i ostatecznie, po trzydziestu dziewięciu minutach walki, to one stanęły na najniższym stopniu podium.

Ludwig/Walkenhorst GER [14] – Talita/Lima BRA [3] 0:2
(14:21, 13:21)

Chinki każdą z partii rozpoczynały od prowadzenia 2:0, ale po chwili Brazylijki odrabiały straty. W obu partiach wyrównana walka trwała do pewnego momentu. W pierwszym secie był to moment, kiedy na tablicy widniał wynik 16:16, ale potem punkty po udanych obronach i atakach zdobywały już tylko faworytki. W drugiej odsłonie także mniej więcej w połowie seta Zhang i Xue wrzuciły wyższy bieg i wypracowały sobie sześciopunktową przewagę, którą do końca meczu starannie pielęgnowały i nie pozwoliły już wyrwać sobie zwycięstwa w tym meczu. Tym samym reprezentantki Chin po pewnej wygranej w finale stanęły na najwyższym stopniu podium Grand Slam w Gstaad.

Lili/Seixas BRA [6] – Xue/Zhang Xi CHN [2] 0:2
(16:21, 14:21)