Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada K: Polki poległy w 1/2 finału

Uniwersjada K: Polki poległy w 1/2 finału

Mimo wygranego pierwszego seta podopiecznym Wiesława Popika nie wystarczyło sił na kolejne partie. Biało-czerwone uległy Brazylijkom, które wywalczyły sobie awans do finału. Już w poniedziałek Polki zagrają o brązowy medal uniwersjady.

Polki rozpoczęły spotkanie półfinałowe od bardzo dobrej gry. Po ataku Natalii Kurnikowskiej prowadziły 7:4. Przewagę do czterech oczek (9:5) powiększyła dla biało-czerwonych Carolina Silva, która pomyliła się w ataku. Brazylijki zmniejszyły straty do dwóch punktów po asie serwisowym Nataszy Farinei, jednak Polki kontrolowały przebieg gry i po drugiej przerwie technicznej znów powiększyły prowadzenie. Blok Katarzyny Polec dał im wynik 19:14. Ostatni punkt tej partii zdobyła z zagrywki Aleksandra Sikorska.

W drugim secie gra obu drużyn od początku była dużo bardziej wyrównana, co potwierdzał remis – kolejno 2:2, 5:5, 7:7. Po ataku Natalii Kurnikowskiej Polki zeszły na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Później stan seta znów się wyrównał. Podczas kolejnego time-out znów jednym oczkiem prowadziły biało-czerwone. Końcówka była niezwykle zacięta i wyrównana. Doszło w niej do walki na przewagi. Dopiero przy stanie 31:30 Brazylijki wykorzystały okazję i po ataku Danielle Moreiry zakończyły drugą odsłonę półfinału.

Canarinhos zmotywowane wygraną bardzo dobrze rozpoczęły trzeciego seta. Po ataku Regiane Bidias prowadziły 9:6. Później Polki ruszyły do walki i stopniowo wyrównywały stan partii. Po ataku Tamary Kaliszuk wyszły nawet na prowadzenie 14:12. W tym secie jednak biało-czerwone nie potrafiły utrzymać równego poziomu gry i szybko straciły przewagę. Po ataku Nataszy Farinei Brazylijki prowadziły już 18:14 i do końca seta prezentowały się lepiej niż Polki. Ostatecznie, po ataku Bidias, triumfowały 25:19.

Czwartą partię canarinhos rozpoczęły z wysokiego C. Atak Bruny Silvy dał im prowadzenie 8:2, zaś skuteczna akacja Bidias zwiększyła je do stanu 13:5. To był zdecydowanie najgorszy set w wykon aniu biało-czerwonych, zaś rywalki grały pewnie i dzięki temu z minuty na minutę powiększały przewagę. Podczas drugiej przerwy technicznej było 16:5 dla canarinhos. W końcówce prym wiodła Regiane Bidias. Po jednym z jej ataków Brazylijki zwyciężyły 25:13 i w całym meczu 3:1.

Polska – Brazylia 1:3
(25:20, 30:32, 19:25, 13:25)

Polska: Grejman (15 pkt.), Szymańska (4), Kurnikowska (13), Polec (12), Kaliszuk (15), Sikorska (5), Medyńska (libero) oraz Śliwińska (3), Łukasik (1), Wilk (1), Raczyńska i Durajczyk (libero)
Brazylia: Carrijo, Bidias (18 pkt.), Silva C., Francisco (13), Moreira (13), Farinea (11), Silva T. (libero) oraz Silva M. (11), Silva B. (9) i Ratzke (4)