Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki awansowały do półfinału

Uniwersjada: Polki awansowały do półfinału

fot. Tomasz Tadrała

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce pokonała w ćwierćfinałowym meczu ekipę Korei Północnej 3:1 i awansowała do półfinału, gdzie zagra z Brazylią. Tylko w pierwszym secie górą były Koreanki, w pozostałych trzech zwycięstwo odniosły Polki.

Pierwsza odsłona spotkania to mocno zagrywające Koreanki i mało skuteczne reprezentantki Polski. Rywalki, dzięki kontrom, a także dobrym uderzeniom zza linii dziewiątego metra, od razu zaczęły pracować nad prowadzeniem, które po kontrze Ri Pom wynosiło pięć punktów (7:2). Od stanu 11:8 biało-czerwonym przydarzył się długi przestój w grze. Polki albo myliły się w ataku, albo ich uderzenia były podbijane, a Koreanki wykorzystywały swoje szanse w kontrze. Po asie serwisowym Min reprezentantki Korei zdobyły ósmy punkt z rzędu i prowadziły (19:8). Różnica punktowa była nie do zniwelowania i Polki przegrały w tej partii do 14.

As serwisowy i kontry reprezentacji Korei otworzyły kolejną część meczu (3:0). Polki jednak szybko odrobiły straty i po bloku Sikorskiej wyszły na prowadzenie 5:4. Od tego momentu gra biało-czerwonych wyglądała z akcji na akcję coraz lepiej, a podopieczne Wiesława Popika utrzymywały 1-, 2-punktowe prowadzenie. As serwisowy Kim zbliżył koreańską ekipę na jedno oczko straty (11:12), a po skutecznej kontrze rywalki wyrównały po 13. Chwilę później prowadzenie przeszło na koreańską stronę, gdyż skutecznie z kontry uderzyła Ri Sun, a gra się mocno wyrównała. Polki wróciły na prowadzenie po uderzeniu Śliwińskiej oraz autowym zbiciu przeciwniczek (19:17) i już nie oddały Koreankom inicjatywy do końca partii. W końcówce koncertowo zagrał polski blok i biało-czerwone wygrały do 21.

Koreanki rozpoczęły bardzo dobrze również trzecią odsłonę. Zwłaszcza świetnie spisywały się w polu zagrywki, a to przekładało się od razu na resztę gry i wiele kontr ze strony azjatyckiego zespołu. Wszystko to od razu miało swoje odzwierciedlenie w wyniku – Polki przegrywały 3:8. Skuteczna gra Grejman i Sikorskiej odrobiła kilka punktów i po bloku i kontrze tej drugiej biało-czerwone traciły tylko dwa oczka (8:10). Gdy do głosu doszły Kaliszuk i Połeć (ta druga skuteczna w bloku), reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie 13:12, którego nie oddały przez dłuższy czas. Dopiero gdy w polu zagrywki stanęła Jong , to Koreanki wyszły na prowadzenie (19:18). Polki nie pozwoliły jednak rywalkom rozwinąć skrzydeł, podbiły ważne piłki, skończyły jeszcze ważniejsze kontry, a w dodatku Sikorska najpierw zablokowała, a później udała się za linię dziewiątego metra i zagrała asa serwisowego. W kolejnej akcji przy jej zagrywce Szymańska zapisała na swoim koncie punkt blokiem i to Polki miały piłkę setową (24:20), a seta w drugiej akcji zakończył autowy atak przeciwniczek.Po kontrze Kaliszuk polskie reprezentantki objęły prowadzenie 6:3 w czwartym secie, a po dwóch atakach Sikorskiej wzrosło ono o kolejne dwa oczka (9:4). Okres dobrej gry Polek trwał nadal, nasz zespół po kolejnych świetnych akcjach Szymańskiej – blok oraz Grejman – as serwisowy, przewodził już ośmioma oczkami (13:5). Nadwyżka biało-czerwonych tylko rosła. Koreanki nie potrafiły poradzić sobie ze skutecznie atakującymi rywalkami, w dodatku ich uderzenia były co rusz podbijane. Po kolejnej kontrze Sikorskiej było już 19:10 dla biało-czerwonych, a po jej bloku Polska prowadziła 22:11. Całą partię oraz mecz zespół Polek zakończył atakiem Kurnikowskiej.

Korea Płn. – Polska 1:3
(25:14, 21:25, 21:25, 18:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved