Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Uniwersjada: Duet Kądzioła/Szałankiewicz w półfinale

Uniwersjada: Duet Kądzioła/Szałankiewicz w półfinale

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz świetnie spisują się podczas tegorocznej uniwersjady. W bezpośrednim meczu o awans do półfinału pokonali w dwóch setach duet z Tajlandii - Sangkhachot/Sukto. Kolejny mecz rozegrają w sobotę.

W pierwszym secie jedynie kilka pierwszych akcji było wymianami punkt za punkt. Po ataku Michała Kądzioły biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 6:4, zaś po akcji Jakuba Szałankiewicza było 10:7. Polacy bez problemów utrzymywali dwu-, trzypunktową przewagę. Po ataku Szałankiewicza było już 17:14. W końcówce polski duet tylko zwiększył tempo gry. Dwa skuteczne bloki Kądzioły dały biało-czerwonym piłkę setową przy stanie 20:15. W kolejnej akcji szansę wykorzystał Jakub Szałankiewicz.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia, a dokładnie jej pierwsza część. Po ataku Prathipa Sukto zespół z Tajlandii wyszedł nawet na prowadzenie 6:5. Jednak już po chwili był remis, który utrzymywał się do stanu 12:12. Później do walki ruszyli Polacy. Blok Michała Kądzioły dał im prowadzenie 14:12, zaś po błędzie Sittichai Sangkhachota było już 17:12 dla Polaków. Nasi reprezentanci nie zaprzepaścili okazji i zwyciężyli 21:14.

Kądzioła/Szałankiewicz – Sangkhachot/Sukto 2:0
(21:15, 21:14)