Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Uniwersjada: Brzostek i Kołosińska przywiozą srebro

Uniwersjada: Brzostek i Kołosińska przywiozą srebro

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska w półfinale przeciwko Niemkom Laboureur/Sude triumfowały 2:0. Wieczorem zagrały o złoty medal. Ich rywalkami ponownie były Chomiakowa/Ukołowa i po raz drugi na tym turnieju Rosjanki okazały się lepsze.

Półfinał

W pierwszym secie Polki dość szybko zdobyły przewagę. Po ataku Kingi Kołosińskiej było 6:2. Niemki potrzebowały jednak tylko kilku minut, aby doprowadzić do remisu, a po ataku Sude wyszły na prowadzenie 8:7. Poziom rywalizacji wyrównał się, ale stopniowo Polki zaczęły przejmować kontrolę. Atak Kołosińskiej dał im prowadzenie 16:13. W samej końcówce nasze zachodnie sąsiadki znów odrobiły straty, jednak biało-czerwone nie pozwoliły sobie na grę na przewagi i po ataku Kołosińskiej wygrały 21:19.

Podobnie wyglądała sytuacja w drugiej partii. Atak Kołosińskiej dał Polkom prowadzenie 5:2, jednak w kolejnych akcjach Niemki odrobiły straty. Tym razem jednak biało-czerwonym szybciej udało się odzyskać przewagę. Kolejny z ataków Kołosińskiej dał im wynik 13:10. Końcowa część tej partii była jednak bardziej nerwowa niż pierwszej. Atak Sude wyprowadził Niemki na prowadzenie 17:15. Polki nie dały się jednak zbić z tropu i doprowadziły do remisu po 17. Od stanu 18:18 biało-czerwone zdobyły trzy punkty z rzędu i dzięki temu triumfowały w meczu 2:0.

Kołosińska/Brzostek – Laboureur/Sude 2:0
(21:19, 21:18)

Finał

Rosyjskie siatkarki po raz drugi na tym turnieju udowodniły, że są w lepszej dyspozycji niż Polki. Od początku pierwszego seta uzyskały prowadzenie. Po ataku Jekateriny Chomiakowej było 7:4. W połowie seta biało-czerwone wyrównały stan partii (13:13), a następnie zdobyły przewagę. Po błędzie Ukołowej było 16:14 dla Polek. Bardzo szybko jednak Rosjanki zaczęły grać jak na początku seta. Odrobiły straty, a w końcówce utrzymały nerwy na wodzy i po ataku Ukołowej wygrały 21:19.

Drugą partię nieco lepiej rozpoczęły Polki. Po ataku Kołosińskiej prowadziły 4:2, jednak rywalki bardzo szybko odrobiły straty, a następnie zdobyły przewagę. Atak Ukołowej dał im prowadzenie 13:7. W tym secie rosyjski duet już nie pozwolił biało-czerwonym na doprowadzenie do remisu. Kolejny atak Ukołowej dał Rosjankom wynik 17:11. W końcówce Polki próbowały jeszcze gonić wynik, jednak przewaga rywalek była zbyt duża. Ostatecznie duet Chomiakowa/Ukołowa zwyciężył 21:17, a cały mecz 2:0.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wrócą zatem do kraju ze srebrnymi medalami letniej uniwersjady.

Kołosińska/Brzostek – Chomiakowa/Ukołowa 0:2
(19:21, 17:21)

o 3. miejsce

W meczu o 3. miejsce w dwóch setach triumfowały Niemki – Laboureur/Sude, z którymi Polki wygrały w półfinale. Nasze zachodnie sąsiadki w obu partiach zaprezentowały lepszą siatkówkę niż ich rywalki – Kanadyjki Humana-Pared/Pischke. Wprawdzie oba sety początkowo nie wskazywały na dużą przewagę Niemek, to jednak w miarę upływu czasu ekipa Laboureur/Sude rozkręcała się i wychodziła na coraz większe prowadzenie. W efekcie obie odsłony niemieckie siatkarki wygrały z dużą przewagą.

Laboureur/Sude – Humana-Pared/Pischke 2:0
(21:11, 21:14)