Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polska para niczym walec rozjechała rywali

MŚ U-19: Polska para niczym walec rozjechała rywali

Najmniejszych szans nie miał duet z wyspy Saint Lucia w starciu z polską dwójką Mateusz Łysikowski/Tomasz Wierzbicki. Polacy rozgromili rywali, pozwalając im zdobyć zaledwie 13 punktów w całym meczu. W drugim pojedynku również nie stracili seta.

Wydawało się, że wczorajszy pojedynek z gospodarzami należał do tych najłatwiejszych. Tymczasem dziś Mateusz Łysikowski i Tomasz Wierzbicki, można powiedzieć, że odbyli trening przed następną, cięższą zapewne fazą turnieju. Para Faulkner/Tevin , będąca outsiderem grupy B, stanowiła dla polskiej pary przysłowiowych "chłopców do bicia", a punkty, które zdobyli w całym meczu, w większości zdobyli po błędach biało-czerwonych. Polacy byli lepsi pod każdym względem – fizycznym, technicznym, a także taktycznym i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Łysikowski/Wierzbicki POL – Faulkner/Tevin LCA 2:0
(21:5, 21:8)

W drugim spotkaniu rozpędzeni Polacy rozpoczęli bardzo dobrze, nie pozwalając dojść do głosu rywalom z Wenezueli. Trochę zdezorientowani przeciwnicy nie potrafili odnaleźć się na boisku, za to Polacy wykorzystywali każdą szansę na zdobycie kolejnego punktu. Podobnie jak w meczu poprzednim, rywale nie wyszli z "10" w pierwszej partii. W drugiej natomiast sytuacja uległa zmianie. Wenezuelczycy Bolivar/Tigrito zaczęli zdobywać punkty seriami i gra się wyrównała. Polacy też spuścili trochę z tonu, popełnili kilka niepotrzebnych błędów, ale nie pozwolili odwrócić losów całego meczu, wygrali również tę odsłonę i cały mecz 2:0. Polska dwójka w rozgrywkach grupy B nie straciła nawet seta, więc awansowała z pierwszego miejsca bezpośrednio do drugiej rundy.

Łysikowski/Wierzbicki POL – Bolivar/Tigrito VEN 2:0
(21:9, 21:18)