Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polki pierwsze w grupie B

MŚ U-19: Polki pierwsze w grupie B

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska doskonale wywiązują się z roli faworytek. Po wczorajszych dwóch zwycięstwach, dzisiaj w dwóch setach pokonały Meksykanki. Dzięki temu Polki kończą rywalizację w grupie zgodnie z planem, na 1. miejscu.

Reprezentantki naszego kraju jak do tej pory nie mogą znaleźć dla siebie równorzędnych rywalek na turnieju w Porto. Lilia Hernandez i Gloria Santoyo w pierwszym secie były tylko tłem dla biało-czerwonych. Świadczy o tym wysoka przewaga i zdecydowane zwycięstwo polskiej pary (21:12). Druga odsłona spotkania była już bardziej zacięta. Pięć punktów straty po ostatnim gwizdku sędziego to najlepszy wynik, jaki udało się uzyskać w tym turnieju przeciwniczkom młodych Polek.

Pierwsze miejsce w grupie pozwoli naszym rodaczkom znaleźć się w drugiej rundzie, a stamtąd już jedynie jeden mecz dzieli je od ćwierćfinałów mistrzostw świata do lat 19. O tym, z kim zagrają Polki w następnym spotkaniu, zadecyduje jutrzejsze losowanie.

Kociołek/Gruszczyńska POL [2] – Hernandez/Santoyo MEX [15] 2-0
(21:12, 21:16)