Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Iran przejechał się po Niemcach

LŚ, gr. B: Iran przejechał się po Niemcach

Siatkarze Iranu niewątpliwie mogą zostać okrzyknięci rewelacją tegorocznej Ligi Światowej. Dziś pokonali 3:0 reprezentację Niemiec i jeśli jutro powtórzą ten wynik, mogą nawet zająć trzecie miejsce w silnie obsadzonej grupie B.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć chociażby na dwa oczka. Pierwsi taką okazję mieli Niemcy, ale w ataku pomylił się Denis Kaliberda, a chwilę później kolejne błędne zbicie naszych zachodnich sąsiadów sprawiło, że na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili gospodarze (8:7). Mocne serwisy Rahmana Davoodiego w połączeniu z dobrą dyspozycją Irańczyków na bloku pozwoliły im powiększyć przewagę nad rywalami (10:7). Udana kontra ze środka Marcusa Bohme dawała nadzieję Europejczykom na odwrócenie losów premierowej odsłony (13:14), ale chwilę później po raz kolejny nadziali się oni na blok rywali, przez co ich strata wzrosła do trzech punktów (13:16). Kolejny błąd podopiecznych trenera Heinena przybliżał Irańczyków do triumfu (18:14). Skuteczny atak Jochena Schoepsa spowodował, że Niemcy ponownie zbliżyli się do rywali (19:20), lecz błąd w przyjęciu nie pozwolił im na toczenie wyrównanej walki z gospodarzami (22:19). W końcówce naszych zachodnich sąsiadów rozstrzelał Amir Ghafour, dzięki serwisom którego podopieczni trenera Velasco zwyciężyli 25:19.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli Irańczycy, którzy dzięki dobrej grze w bloku oraz mocnej zagrywce Ghafoura odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (4:1). W kolejnych akcjach Niemcy mieli kłopoty ze skutecznością w ataku, za to nie do zatrzymania byli Eraghi Mousavi i Davoodi, a to pozwalało gospodarzom kontrolować boiskowe wydarzenia (8:3). Im dalej w mecz, tym podopieczni trenera Velasco lepiej spisywali się w obronie i ataku, a Europejczykom nawet sędziowie nie sprzyjali (6:13). Niemcy próbowali odrabiać straty, ale pojedyncze udane akcje chociażby w wykonaniu Denisa Kaliberdy to było zbyt mało na rozpędzonych Irańczyków (16:11). W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. Udane ataki Golamiego i Ghafoura przybliżały gospodarzy do triumfu w drugim secie (20:15). Czapa na Schoepsie praktycznie pogrzebała nadzieje Niemców na dobry wynik w tej części meczu (17:23). Ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli ją Irańczycy (25:18).

Trzecia partia rozpoczęła się od walki cios za cios. Niemcy zaczęli prezentować się skuteczniej w ataku, a dzięki temu mogli toczyć wyrównaną walkę z rywalami (5:5). Jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, po skutecznej akcji Marouflakraniego , Irańczycy zaczęli „odjeżdżać" przeciwnikom (8:6). Z każdą kolejną piłką ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza (11:7). Blok Lukasa Kampy oraz zbicie Kaliberdy nieco zniwelowały straty naszych zachodnich sąsiadów (13:15), ale nie byli oni w stanie doprowadzić chociażby do remisu. Irańczycy punkt po punkcie zbliżali się do końcowego sukcesu, a sytuację ułatwiali im rywale, którzy mylili się raz za razem (21:16). Ostatecznie ta odsłona padła łupem zawodników trenera Velasco 25:20, co sprawiło, że Niemcy stracili szansę na awans do turnieju finałowego Ligi Światowej.

Iran – Niemcy 3:0
(25:19, 25:18, 25:20)

Iran: Gholami (12), Marouflakrani (5), Mousavi (10), Ghafour (15), Davoodi (8), Mobasheri (6), Zarif (libero) oraz Mahmoudi i Mahdavi (1)
Niemcy: Fromm (11), Kaliberda (9), Böhme (11), Schöps (11), Kampa (4), Collin, Steuerwald M. (libero) oraz Westphal, Hirsch (1), Broshog (1) i Steuerwald P.