Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz nie zwalniają tempa

Uniwersjada: Kądzioła i Szałankiewicz nie zwalniają tempa

Dwóch setów potrzebowali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, aby pokonać w kolejnym meczu letniej uniwersjady team Prokopiew/Bogatow, który od dawna jest dla polskich par bardzo niewygodny. Następnie 2:0 pokonali Niemców - Dittelbach/Flueggen.

Początek pierwszego seta nie zwiastował łatwej przeprawy dla pary Kądzioła/Szałankiewicz. Do stanu 7:7 obie ekipy walczyły punkt za punkt. Po akcji Jakuba Szałankiewicza polski team wyszedł na prowadzenie 10:8, jednak jego przewaga nie utrzymała się długo. Po zagraniu Sergieja Prokopiewa znów mieliśmy remis (14:14). Wtedy jednak znów nastąpił zryw po stronie biało-czerwonych. Blok Michała Kądzioły dał Polakom prowadzenie 19:16, zaś dwie akcje później skutecznie zaatakował Szałankiewicz i zakończył seta wygraną 21:17.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli Rosjanie. Po ataku Jurija Bogatowa prowadzili 6:3. Kilka minut później jednak polski duet zaczął odrabiać straty. Po błędzie Bogatowa mieliśmy remis po 8, zaś po ataku Michała Kądzioły biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 12:9. Polacy wyraźnie zaczęli kontrolować przebieg gry i stopniowo zwiększali przewagę. Po dobrej akcji Szałankiewicza prowadzili już 17:11. W końcówce Rosjanie odrobili kilka punktów, jednak Polacy pilnowali wyniku i ostatecznie po ataku Kądzioły wygrali 21:15.

Kądzioła/Szałankiewicz – Prokopiew/Bogatow 2:0
(21:17, 21:15)

Tylko kilka pierwszych akcji pierwszego seta to wymiany punkt za punkt. Skuteczny blok Michała Kądzioły wyprowadził Polaków na prowadzenie 7:4, zaś po ataku Jakuba Szałankiewicza było 10:5. Biało-czerwoni bez problemów utrzymywali przewagę do stanu 15:10. Później popełnili kilka błędów, zaś Niemcy przeszli do ofensywy. Po ataku Larsa Flueggena tracili do polskiego duetu dwa punkty (13:15). Wtedy jednak swój rytm gry odzyskali biało-czerwoni i po ataku Szałankiewicza odzyskali bezpieczną przewagę (19:14). Seta zakończył błąd Finna Dittelbacha.

W drugim secie Polacy od początku ruszyli do walki i po ataku Szałankiewicza wyszli na prowadzenie 5:2. W tej partii biało-czerwoni ani razu nie dali rywalom szans na wyrównanie wyniku. Pewnie kontrolowali przebieg seta i cały czas utrzymywali kilka punktów przewagi. Po ataku Kądzioły było 14:10, a chwilę później już 17:11. W tej odsłonie duet Kądzioła/Szałankiewicz zwyciężył jeszcze pewniej – 21:14.

Dittelbach/Flueggen – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(16:21, 14:21)

W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się z ekipą z Tajlandii – Sangkhachot/Sukto.