Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Paweł Gryc: Jest medal i nieważne jaki

Paweł Gryc: Jest medal i nieważne jaki

Polscy kadeci zapisali się na kartach historii, przywożąc brąz z mistrzostw świata. W weekend wyjeżdżają na kolejną imprezę - Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. - Liczymy tam na medal - zapowiedział Paweł Gryc, środkowy naszej reprezentacji.

Jest brąz i jest się chyba z czego cieszyć, w końcu jechaliście do Meksyku po medal.

Paweł Gryc:Tak, jechaliśmy po medal, od początku to był nasz cel, więc mamy się z czego cieszyć. Jest medal i nieważne jaki. Oczywiście, że każdy chciałby mieć złoto, ale nie ma co gdybać. Z tego co mi wiadomo, przez długi czas nie było medalu na MŚ do lat 19.

W meczu z Iranem w pierwszym secie chyba rozpamiętywaliście półfinał… Jednak później graliście znakomicie. Co powiedział wam trener w przerwie?

Sami wiedzieliśmy, że zagraliśmy źle. Zlekceważyliśmy na początku drużynę z Iranu, ale w drugim secie zaczęliśmy grać polską siatkówkę i wygraliśmy 3:1. Zadanie zostało wykonane.

Z Chinami w grupie wygraliście 3:2, w półfinale nie udało się i przegraliście 1:3. Zadecydował o tym pierwszy set, w którym prowadziliście, jednak w końcówce rywale was dogonili i wygrali 32:30.

Chiny to jest mocna drużyna. Nigdy nie graliśmy z zespołem z Azji, który prezentował aż tak dobry styl. Kluczowy był pierwszy set, który powinniśmy wygrać, przegraliśmy i coś w nas pękło… Mamy lekcję, na przyszłość będziemy wiedzieć, jak grać przeciwko takiej drużynie.

A jak podobało ci się w Meksyku? Na zwiedzanie chyba dużo czasu nie było?

Meksyk to piękny kraj, Tijuana jest pięknym miastem. Hala znajdowała się na szczycie góry, więc kiedy wracaliśmy z wieczornych meczów, mogliśmy oglądać miasto pięknie oświetlone różnymi kolorami.

Odpoczynku nie macie za wiele, w weekend zaczynacie Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Tam też możemy liczyć na medal?

Tak, to prawda, odpoczynku nie ma zbyt wiele, ale zawsze dobre są nawet 2 dni. Liczymy na medal i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby przywieźć go do kraju, to jest nasze zadanie na OFME.