Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Uniwersjada: Trudny mecz duetu Kądzioła/Szałankiewicz

Uniwersjada: Trudny mecz duetu Kądzioła/Szałankiewicz

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz mają za sobą ostatnie spotkanie grupowe podczas tegorocznej uniwersjady. Polski team pokonał włoski zespół Matteo Cecchini/Federico Morichelli 2:0, jednak był to bardzo trudny i wyrównany pojedynek.

Od początku pierwszego seta widać było, że obie ekipy prezentują podobny poziom. Do stanu 7:7 toczyła się walka punkt za punkt. Po akcji Matteo Cecchiniego Włosi wyszli na prowadzenie 10:8. Kilka minut później siatkarze z Italii mieli już cztery punkty przewagi (13:9). Wtedy do walki ruszyli Polacy i po skutecznej akcji Michała Kądzioły doprowadzili do remisu po 14. Kolejne minuty to znów wyrównana gra obu duetów. W końcówce na kilkupunktowe prowadzenie wyszli Polacy. Błąd Cecchiniego dał im pierwszą piłkę setową (20:16), jednak biało-czerwoni wykorzystali szansę dopiero przy stanie 20:19. Ostatni punkt zdobył Jakub Szałankiewicz.

Drugi set to jeszcze więcej emocji i nerwów. Początkowo raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na dwa punkty przewagi. Dopiero od stanu 10:10 duet Kądzioła/Szałankiewicz zdobył cztery punkty z rzędu. To jednak nie dało im spokojnej drugiej części seta. Po akcji Cecchiniego Włosi wyrównali na 15:15 i znów oba zespoły grały punkt za punkt. Końcówka była niesamowicie wyrównana, choć za każdym razem to gracze z Italii byli bliżsi zwycięstwa (23:22, 25:24). Dopiero od stanu 25:25 dwa oczka na swoim koncie zapisali Polacy i dzięki temu to oni wygrali 27:25 i cały mecz 2:0.

Kądzioła/Szłankiewicz – Cecchini/Morichelli 2:0
(21:19, 27:25)