Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Uniwersjada: Świetna passa pary Brzostek/Kołosińska

Uniwersjada: Świetna passa pary Brzostek/Kołosińska

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska mają za sobą kolejne zwycięstwo podczas tegorocznej uniwersjady. Trzeciego dnia rywalizacji biało-czerwone pokonały w dwóch setach duet z Francji - Melinda Adelin/Laura Longuet - i awansowały do ćwierćfinałów.

Początek pierwszego seta był dla Polek bardzo udany. Po akcji Moniki Brzostek prowadziły 6:2 i dość długo utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Po zagraniu Melindy Adelin zmniejszyło się ono do trzech oczek (12:9). Biało-czerwone kontrolowały jednak przebieg gry i po skutecznych zbiciach, najpierw Brzostek, a następnie Kołosińskiej, odzyskały wysokie prowadzenie (17:11). Wydawało się, że Polki mają pewne zwycięstwo w kieszeni. Jednak od stanu 20:14 duet francuski zdobył pięć punktów pod rząd i wygrana biało-czerwonych była zagrożona. Wtedy jednak kolejną z rzędu piłkę setową wykorzystała Monika Brzostek i Polki wygrały 21:19.

Pierwsze minuty drugiej partii to dużo bardziej wyrównana gra obu ekip. Jednak od stanu 3:3 polskie zawodniczki ruszyły do ataku i stopniowo zaczęły wychodzić na prowadzenie. Po akcji Kingi Kołosińskiej prowadziły 14:7. W tej odsłonie biało-czerwone nie oddały już pola rywalkom. Kontrolowały sytuację i pilnowały wysokiego prowadzenia. Ostatecznie triumfowały 21:12 i w całym meczu 2:0.

W czwartek team Brzostek/Kołosińska zmierzy się z ekipą kanadyjską Humana-Pared/Pischke.

Brzostek/Kołosińska – Adelin/Longuet 2:0
(21:19, 21:12)