Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Zwycięstwa pary Kądzioła/Szałankiewicz

Uniwersjada: Zwycięstwa pary Kądzioła/Szałankiewicz

Nasz kraj w siatkówce plażowej na uniwersjadzie w Kazaniu reprezentuje para Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz. Polacy wygrali 2:0 z amerykańskim duetem Jeffrey Carlson/Connor Hughes. W drugim meczu rozgromili natomiast parę z Turcji.

Polacy grają w grupie J i na początek przyszło im się zmierzyć z amerykańską parą Jeffrey Carlson/Connor Hughes. Już na początku spotkania biało-czerwoni objęli prowadzenie 3:0 i z każdą kolejną akcją powiększali przewagę (10:5). Przerwa techniczna była przy wyniku 13:8 dla Kądzioły i Szałankiewicza. Dobra zagrywka naszych reprezentantów utrudniła grę amerykańskiemu duetowi. Jednak pod koniec seta Carlson i Hughes odrobili dwa oczka straty, ale skuteczny atak Kądzioły dał zwycięstwo biało-czerwonym 21:17.

Druga partia rozpoczęła się od asa serwisowego Jeffrey’a Carlsona i Amerykanie objęli pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Polacy doprowadzili do remisu po 4 i od tego momentu zaczęli przeważać na boisku (10:5, 14:7). Amerykanie zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali nasi zawodnicy i wygrali 21:18. O 15.00 Kądzioła i Szałankiewicz zmierzą się z tureckim duetem Gogtepe H./Gogtepe V., który po tie-breaku pokonał Włochów Cecchini/Morichelli.

Kądzioła/Szałankiewicz – Carlson/Hughes 2:0
(21:17, 21:18)

W drugim dzisiejszym spotkaniu Polakom poszło jeszcze łatwiej. Ich przeciwnikami byli zawodnicy z Turcji – Gogtepe H./Gogtepe V. Rywale popełnili bardzo dużą ilość błędów własnych, oddając Michałowi Kądziole i Jakubowi Szałankiewiczowi praktycznie jednego seta. Do tego Kądzioła dołożył dobre ataki, a Szałankiewicz mocną zagrywkę. Tak naprawdę turecki zespół nie potrafił w ogóle przeciwstawić się nie grającym nawet na 80% swoich możliwości Polakom. Obie pary pod względem sportowym dzieliła przepaść, choć w pierwszej odsłonie naszej dwójce przydarzył się przestój i z wyniku 5:0 dla reprezentantów Polski zrobiło się 8:7 dla rywali, którzy wyrównaną walkę dali radę prowadzić tylko przez kilka kolejnych akcji i ostatecznie przegrali w secie pięcioma oczkami.

To był dzisiaj ostatni mecz biało-czerwonych. Michał i Jakub już jutro zagrają ostatni pojedynek w swojej grupie. Ich przeciwnikami będą Włosi Cecchini/Morichelli, którzy mają na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę.

Kądzioła/Szałankiewicz – Gogtepe H./Gogtepe V 2:0
(21:16, 21:10)