Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Remis w trzecim sparingu polskich kadetek z Peruwiankami

Remis w trzecim sparingu polskich kadetek z Peruwiankami

Remisem zakończyło się trzecie spotkanie towarzyskie pomiędzy reprezentacjami kadetek Polski i Peru. Ostatni sparing obu drużyn, tym razem rozegrany w Krakowie, zakończył się wynikiem 2:2. Pierwsze dwie partie wygrały Polki, dwie kolejne należały do rywalek.

Sparing bardzo dobrze otworzyły podopieczne Grzegorza Kosatki, które na początku premierowej odsłony meczu prowadziły 4:0, jednak problemy ze skończeniem ataku sprawiły, że to rywalki miały najpierw o dwa (6:4), a następnie o cztery oczka więcej (10:6). Polki zdołały dogonić rywalki po akcjach Malwiny Smarzek i Magdaleny Damaske (10:10), ale po chwili przegrywały 11:15. W tym momencie Peruwianki miały lekki kryzys, dzięki czemu biało-czerwone, po kontrze Korneli Moskwy , zbliżyły się na 15:17. Gdy było 20:17 dla mistrzyń Ameryki Południowej, Polki zaatakowały po raz kolejny. Weronika Fojucik i Smarzek wyprowadziły polski zespół na 22:21, po po zagrywce Damaske zrobiło się 24:21. Kropkę nad „i” postawiła Smarzek, ustalając wynik seta na 25:22.

Po wyrównanych pierwszych akcjach drugiego seta mistrzynie Europy kadetek sukcesywnie zaczęły zwiększać przewagę. Ze stanu 2:2 błyskawicznie zrobiło się 8:5 dla podopiecznych Grzegorza Kosmatki, które po bloku Fojucik odskoczyły na 16:8. Gdy na tablicy wyników było 23:16, tryby polskiego zespołu się zacięły. Przewaga biało-czerwonych stopniała do stanu 24:20. Wówczas ponownie przypomniała o sobie Smarzek , kończąc partię (25:20). Po zmianie stron trener Kosatka zupełnie odmienił wyjściową szóstkę, jednak nie przeszkodziło to Polkom w przejęciu kontroli w secie. Biało-czerwone prowadziły do stanu 8:8. Wówczas gra się wyrównała, a oba zespoły walczyły punkt za punkt. Przy stanie 13:13 nasze siatkarki zaczęły popełniać błędy w przyjęciu, dzięki czemu Peruwianki odskoczyły na 18:13, utrzymując prowadzenie do końca seta. Także czwarta partia toczyła się pod dyktando siatkarek z Ameryki Południowej, które zwyciężając 25:17, odrobiły straty w meczu.

Polska – Peru 2:2
(25:22, 25:20, 21:25, 17:25)

Skład Polek: Bałdyga (1), Damaske (10), Fojucik (8), Smarzek (9), Piśla (4), Moskwa (4), Pasiut (libero) oraz Kulig (libero), Grzelak (1), Śmieszek, Pacak (4), Wańczyk, Barszcz (7), Antosiewicz (8) i Kazała (5)