Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki rozpoczęły od zwycięstwa

Uniwersjada: Polki rozpoczęły od zwycięstwa

Udanie zainaugurowały swój udział w letniej uniwersjadzie w Kazaniu reprezentantki Polski. Biało-czerwone bez straty seta, dość pewnie pokonały siatkarki Stanów Zjednoczonych. Jutro zmierzą się z ekipą rosyjską.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Przy stanie 3:3 po atakach Grejman i Kaliszuk Polki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Na pierwszej przerwie technicznej zaś wygrywały 8:5. Po czasie dwa skuteczne zbicia Kurnikowskiej i as serwisowy Szymańskiej spowodowały, że przewaga biało-czerwonych wzrosła do pięciu oczek (11:6), a chwilę potem była sześciopunktowa (13:7). W tym momencie jednak ekipa USA zaczęła odrabiać straty. Najpierw zbliżyła się do Polski na dwa oczka (11:13), a następnie na jedno (13:14). Prym w ataku amerykańskiej drużyny wiodły Keating i Traxson . Na drugą regulaminową przerwę w secie drużyny schodziły jednak przy trzypunktowym prowadzeniu Polek (16:13). Po wznowieniu gry wynik rósł już tylko na ich korzyść. Ostatecznie polskie siatkarki wygrały seta wysoko, 25:16.

W drugiej odsłonie biało-czerwone szybko rywalkom odskoczyły. Już po kilku pierwszych akcjach bowiem prowadziły 4:0. Ich czteropunktowa przewaga utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:4). Po powrocie zespołów na boisko Amerykanki, podobnie jak w pierwszym secie, zaczęły się do Polek zbliżać. Wkrótce traciły do nich już tylko dwa oczka (9:11). Przy stanie 13:10 jednak stanęły, a reprezentantki Polski odskoczyły im na sześć punktów, wygrywając na drugiej przerwie technicznej 16:10. Po niej powiększyły swoje prowadzenie do dziewięciu oczek (19:10) i w tym secie nie pozwoliły już przeciwniczkom na zbyt wiele, utrzymując wysoką przewagę do końca partii (25:14).

Polki dobrze rozpoczęły też kolejnego seta, szybko wychodząc na prowadzenie 3:1. Po chwili jednak na tablicy wyników widniał remis 3:3 i do pierwszej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. Minimalnie lepsze były na niej biało-czerwone (8:7). Po wznowieniu gry znów przejęły one inicjatywę, ich przewaga zaczęła wzrastać i wkrótce była sześciopunktowa (13:7). Reprezentantki USA nie zdołały już podnieść się w tym secie i ponownie musiały uznać wyższość Polek, przegrywając ostatecznie 20:25, a tym samym w całym meczu 0:3.

Polska – USA 3:0
(25:16, 25:14, 25:20)