Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Polacy rozgromili Makao

Uniwersjada: Polacy rozgromili Makao

Trzeciego dnia uniwersjady reprezentacja Polski zmierzyła się z mało znaną na arenie międzynarodowej drużyną Makao. Biało-czerwoni nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa 3:0 i tym samym mają na koncie już trzy wygrane.

Już pierwszego seta polscy siatkarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Trzy punkty z rzędu zanotował na swoim koncie Miłosz Hebda. Przy stanie 3:0 pierwszy punkt dla Makao zdobył Kit Ieong. Jednak punkty zdobyte w tym secie przez rywali Polaków można policzyć na palcach obu rąk. Bardzo szybko biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 9:3. Miłoszowi Hebdzie w ataku wtórował Wojciech Żaliński. Można powiedzieć, że nasi siatkarze robili na parkiecie co chcieli. Pod koniec seta prowadzili nawet 21:5, aby ostatecznie zwyciężyć 25:6.

W drugiej partii siatkarze z Makao ruszyli do walki, natomiast Polacy nieco zlekceważyli rywali. To sprawiło, że po akcjach Pui Chou Kana i Hang Lok Lama zespół Makao wyszedł na prowadzenie 6:4. Podrażnieni Polacy odpowiedzieli trzema udanymi zagraniami Wojciecha Ferensa. Od tego momentu ich gra zaczęła przypominać tę z pierwszego seta. Dobrze zaprezentował się Maciej Zajder, po którego zagraniu biało-czerwoni prowadzili 13:7. Po ataku Grzegorza Boćka było już 17:10. Polacy utrzymywali swój rytm gry i dzięki temu triumfowali 25:11.

W trzeciej odsłonie biało-czerwoni nie dali się zaskoczyć. Od początku zagrali na swoim poziomie, czego efektem było prowadzenie 5:1. W połowie seta powiększyli przewagę do siedmiu, ośmiu punktów. Po akcji Wojciecha Ferensa prowadzili 17:10, a skuteczne zagranie Krzysztofa Wierzbowskiego zwiększyło przewagę do stanu 20:12. Wtedy dość niespodziewanie do ataku poderwali się przeciwnicy, jednak różnica punktowa była już zbyt wysoka, aby zdołali oni doprowadzić do wyrównanej końcówki. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 25:17 i cały mecz 3:0.

Polska – Makao 3:0
(25:6, 25:11, 25:17)

Skład reprezentacji Polski: Popik (3 pkt.), Ferens (9), Kłos (8), Hebda (12), Żaliński (12), Zajder (5), Wojtaszek (libero) oraz Łomacz, Włodarczyk (1), Bociek (3) i Wierzbowski (2)