Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Uniwersjada: Kołosińska i Brzostek lepsze od Chinek

Uniwersjada: Kołosińska i Brzostek lepsze od Chinek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w swoim pierwszym meczu na uniwersjadzie nie miały problemów z pokonaniem chińskiej pary Feng/Guo. Po niespełna półgodzinnym spotkaniu Polki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 2:0.

Mecz lepiej rozpoczął się dla pary Feng/Guo. Chinki prowadziły 2:0, ale Polki szybko wyrównały (2:2) i przejęły inicjatywę. Wyszły na trzypunktowe prowadzenie (7:4), które utrzymywały do stanu 12:9. Wówczas para chińska zbliżyła się do polskiego duetu na jedno oczko (11:12), ale siatkarki znad Wisły nie dały wybić się z rytmu. Przewaga Kołosińskiej i Brzostek zaczęła sukcesywnie wzrastać. W końcówce polska para zdecydowanie dominowała, wygrywając seta 21:14.

Biało-czerwone dobrze weszły też w kolejną odsłonę, w której szybko odskoczyły rywalkom na trzy oczka (3:0). Chwilę potem zaś prowadziły już 8:3. Polki nie odpuszczały w tym secie rywalkom ani na chwilę, ich przewaga stale rosła. W pewnym momencie wynosiła aż dziesięć oczek (16:6). Takie prowadzenie Kołosińskiej i Brzostek utrzymało się już do końca partii, którą wygrały one 21:11.

Kołosińska/Brzostek – Feng/Guo 2:0
(21:14, 21:11)