Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie kadetki znów zwycięskie w sparingu z Peru

Polskie kadetki znów zwycięskie w sparingu z Peru

Mistrzynie Ameryki Południowej po raz drugi musiały uznać wyższość podopiecznych Grzegorza Kosatki. Biało-czerwone pokonały w drugim meczu towarzyskim rówieśniczki z Peru w trzech setach. Dodatkowe dwie partie wyszły na remis.

Po Proszowicach Wieliczka stała się areną zmagań reprezentacji Polski i Peru. Początek meczu należał do gości, którzy do stanu 4:3 utrzymywali jednopunktową przewagę, jednak kiedy dwoma skutecznymi akcjami popisała się Malwina Smarzek, to Polki wyszły na prowadzenie (5:4), a po asie serwisowym Weroniki Fojucik miały dwa oczka więcej od przeciwniczek (6:4). Peruwianki zdołały przełamać chwilowy kryzys, doprowadzając do wyrównania (6:6), a następnie odskakując na 10:7. Biało-czerwone zdołały zniwelować straty po kontrach Smarzek (12:12), a po serii bloków duetu Klaudia Grzelak – Aleksandra Wańczyk miały pięć punktów przewagi (20:15). Do końca seta wynik nie uległ zmianie, Polki kontrolowały sytuację na parkiecie, wygrywając 25:19.

Od początku drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilka oczek. Dopiero przy stanie 12:12 tuż za siatkę kiwała Paulina Bałdyga, a po asie serwisowym Grzelak było 14:12. Podopieczne Natalii Malagi wyrównały (14:14), jednak po kontratakach Wańczyk i Karoliny Piśli przegrywały 14:16. Wówczas polskie "armaty" lekko się rozstroiły i do głosu zaczęły dochodzić mistrzynie Ameryki Południowej. Po błędach Piśli i Smarzek Peruwianki prowadziły 18:17, a gdy przyjezdne odskoczyły na 19:17, o czas poprosił Grzegorz Kosatka. Chwila oddechu korzystnie wpłynęła na nasze siatkarki, które błyskawicznie odzyskały inicjatywę na boisku, wygrywając na przewagi 25:23.

Początek trzeciej odsłony meczu należał do Karoliny Piśli. Przyjmująca MKS-u Dąbrowa Górnicza świetnie radziła sobie zarówno w polu serwisowym, jak i w kontrataku, wyprowadzając biało-czerwone na 5:1. Peruwianki zdołały się zbliżyć na 4:6, ale po akcjach Smarzek i Grzelak na tablicy błyskawicznie zrobiło się 10:5. Po bloku Piśli przewaga mistrzyń Europy wzrosła do siedmiu punktów (13:6), co pozwoliło Polkom całkowicie kontrolować seta, którego podopieczne trenera Kosatki wygrały 25:15.

Po meczu rozegrano jeszcze dodatkowe dwa sety, w których szkoleniowiec reprezentacji Polski przemeblował skład. Pierwszą partię "złotka" wygrały na przewagi 26:24, w drugiej, granej do 15. punktu, górą były siatkarki z Peru.

Polska – Peru 3:0
(25:19, 25:23, 25:15) dodatkowe 26:24, 12:15

Skład Polek: Wańczyk (3), Bałdyga (2), Piśla (10), Fojucik (6), Smarzek (19), Grzelak (12), Kulig (libero) oraz Pasiut (libero), Barszcz (5), Szczygieł (2), Śmieszek (4), Pacak (6), Antosiewicz (4), Moskwa (4) i Kazała (4)