Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Biało-czerwoni z brązowym medalem

MŚ kadetów: Biało-czerwoni z brązowym medalem

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego dobiegły końca mistrzostwa świata kadetów. Reprezentanci Polski wrócą z nich w doskonałych humorach. Dzięki wygranej nad Iranem 3:1 biało-czerwoni przywiozą do kraju brązowe medale.

W pierwszym secie polskim kadetom dał się we znaki stres, przez co zaczęli oni mecz od popełniania błędów. Dzięki temu Irańczycy wygrali pierwszą partię 25:19.

Drugiego seta polska drużyna także zaczęła od tracenia punktów, jednak dzięki atakom Bartłomieja Lemańskiego i asowi serwisowemu Pawła Gryca biało-czerwoni zaczęli odrabiać punkty. Cały set był wyrównany, ale w końcówce to Polacy zachowali zimną krew i całe starcie zakończyło się ich wygraną 25:21.

Gra obu drużyn w trzeciej partii była na bardzo wysokim poziomie. Zaczęło się standardowo od paropunktowej przewagi siatkarzy z Iranu, jednak Polacy zdołali dogonić przeciwnika i zaczęła się gra punkt za punkt. W końcowej fazie znów poszczęściło się Europejczykom i tego seta nasi kadeci wygrali 25:19.

Czwarta odsłona to było już przypieczętowanie zwycięstwa polskiej drużyny. Od początku to biało-czerwoni dyktowali warunki gry i pokazali, że zasłużyli na podium. Gra blokiem naszego zespołu nie pozwoliła Irańczykom na agresywną grę w ataku i set czwarty zakończył się z wynikiem 25:18 dla podpiecznych Wiesława Czai.

Iran – Polska 1:3
(25:19, 21:25, 19:25, 17:25)

Iran: Hekmati (7 pkt.), Hamoodi (6), Valaei (17), Allah (5), Taghi (6), Manavinezhad (12), Seyedniazi (libero) oraz Evazpour, Hosseini i Daliri (libero)