Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. A: Kolejne zwycięstwo Francji nad Argentyną

LŚ gr. A: Kolejne zwycięstwo Francji nad Argentyną

Rozgrywki w 5. kolejce grupy A Ligi Światowej zakończył mecz pomiędzy Argentyną i Francją. Trójkolorowi ponownie zaprezentowali się lepiej od gospodarzy spotkania. Tym razem triumfowali 3:1 i po tym weekendzie zajmują 2. miejsce w grupie.

Argentyńczycy niesieni żywiołowym dopingiem swojej publiczności zaczęli mecz od prowadzenia. Dzięki dobrej dyspozycji Luciano De Cecco, skutecznej grze blokiem i w kontrataku gospodarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc dwoma punktami. Po przerwie Pablo Crer dodał jeszcze jeden blok punktowy do kolekcji i dystans pomiędzy zespołami powiększył się. Francuzom udało się jednak doprowadzić do remisu 13:13. Po asie serwisowym w wykonaniu Earvina Ngapetha Les Bleus na drugiej przerwie technicznej mieli punkt przewagi, a po kolejnym ataku francuskiego przyjmującego gościom udało się odskoczyć na dwa punkty (20:18). Gospodarzom nie udało się przerwać dobrej passy rywala i w rezultacie to trójkolorowi wygrali pierwszą partię.

Dobrą dyspozycję Francuzi kontynuowali także w drugim secie i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Ponownie z dobrej strony pokazał się Sebastian Solé, którego blok doprowadził do remisu 8:8. Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt i dopiero po drugiej przerwie technicznej gościom udało się odskoczyć na trzy punkty (18:15), po kontrze skończonej przez Ngapetha. Argentyńczycy stracili w tym momencie chłodną głowę i oddali kilka punktów rywalom, co dało w rezultacie trójkolorowym zwycięstwo także w tym secie.

Dłuższa przerwa pomiędzy drugą i trzecią partią zdawała się nie służyć podopiecznym Javiera Webera, bo po niej to Francuzi mieli sporą przewagę (3:0, 8:4). Punktowa zagrywka Kevina Le Roux zwiększyła dystans do pięciu oczek i jeszcze na drugiej przerwie technicznej goście prowadzili 16:12. Argentyńczycy wzięli się jednak za odrabianie strat, w czym pomogli trójkolorowi, psując dwa ataki i po skutecznym zbiciu Ivana Castellaniego na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. W następnej akcji młody atakujący popisał się skutecznym blokiem i argentyńska drużyna wyszła na pierwsze prowadzenie w tym secie. Tej przewagi miejscowi już nie oddali, kolejny udany blok Sebastiana Solé, a następnie atak Pablo Bengolei zakończyły seta z pozytywnym rezultatem dla gospodarzy.

Ta wygrana dodała Argentyńczykom wiatru w żagle i na początku kolejnej partii byli nie do zatrzymania, pięć pierwszych akcji zapisali na swoje konto. Duży udział w uzyskaniu takiego wyniku miał Nicolás Uriarte, który znakomicie rozgrywał i serwował. Francuzi widząc, że sytuacja wymyka im się spod kontroli, zareagowali i zaczęli powoli odrabiać straty. Gdy udało im się zbliżyć na jeden punkt, Solé popisał się kolejnym skutecznym atakiem, wyprowadzając swój zespół na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Trójkolorowym po przerwie udało się wyrównać i po bloku w wykonaniu dobrze się dzisiaj spisującego Nicolasa Le Goff było 16:16. Les Bleus poszli dalej za ciosem i dzięki dobrej dyspozycji Kevina Tillie wyszli na prowadzenie 20:17. Gospodarzom nie udało się już dogonić rywali i mecz zakończył udaną akcją Le Goff.

Argentyna – Francja 1:3
(23:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Argentyna: Sole (10 pkt.), Pereyra (4), Crer (8), De Cecco (5), Romanutti (5), Bengolea (11), Gonzalez (libero) oraz Castellani (13), Uriarte (2) i Bruno (2)