Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kawika Shoji: Wolelibyśmy grać dzień po dniu

Kawika Shoji: Wolelibyśmy grać dzień po dniu

- Popełniliśmy więcej błędów, zwłaszcza na zagrywce i to musimy poprawić przed pojedynkami z Brazylią - zwrócił uwagę na przyczyny porażki swojej drużyny Kawika Shoji, rozgrywający reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

W pierwszym i czwartym secie zaczęliście odrabiać straty zbyt późno i nie udało się dogonić rywala, a było bardzo blisko.

Kawika Shoji:Tak, to prawda, wcześniej nie mogliśmy znaleźć swojej gry. Dopiero w końcówce dostaliśmy zastrzyk energii, zaczęliśmy walczyć o każdy punkt, ale pogoń była za późno. Polacy zagrali lepiej niż w Katowicach, a my niestety gorzej.

Popełniliście sporo błędów własnych, to też zaważyło na wyniku.

Tak, popełniliśmy więcej błędów, zwłaszcza na zagrywce. W pierwszym secie było 24:23 i zagraliśmy w siatkę. Gdyby piłka przeszła, kto wie, jak by to się skończyło…

Dziesięciominutowa przerwa między drugim a trzecim setem trochę wybiła was z gry.

Prawda, zawsze gorzej się gra po dziesięciominutowej przerwie, traci się rytm, ale nie mamy na to wpływu. Zresztą to dotyczy obu ekip. Raz gra się lepiej, raz gra się gorzej w trzecim secie.

Jak byś porównał dzisiejsze i piątkowe spotkanie?

To były dwa różne mecze, my graliśmy lepiej w piątek, niestety nie udało nam się wygrać. Dziś lepsi byli Polacy. To były ciężkie batalie, porównałbym je nawet do wojny. Poza tym dzień przerwy nie był dla nas dobry. Wolelibyśmy grać dzień po dniu.

Co musicie poprawić przed meczami z Brazylią?

Tak jak już wcześniej wspomniałem, nie możemy popełniać tylu błędów na zagrywce, bo dzięki temu elementowi można ustawić sobie grę. A także potrzeba nam więcej spokoju, nie możemy oglądać się na rywali, tylko musimy grać swoje.

* Rozmawiała Magdalena Rzepka (Strefa Siatkówki)