Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ kadetów: Rewanż Chińczyków, Polacy zagrają o brąz

MŚ kadetów: Rewanż Chińczyków, Polacy zagrają o brąz

Decydująca dla losów spotkania była pierwsza partia, w której prowadzili Polacy, jednak w końcówce Chińczycy odrobili straty i po grze na przewagi wygrali. Ostatecznie Azjaci wygrali 3:1 i to oni zmierzą się z Rosją w finale. Polacy zagrają z Iranem o brąz.

Już na samym początku Polacy wyszli w pełni skoncentrowani i szybko objęli prowadzenie, które z każdą chwilą powiększali (14:8). Po drugiej przerwie technicznej Chińczycy zdobyli dwa punkty z rzędu, jednak w kolejnej akcji zepsuli zagrywkę. Podobnie jak wczoraj, gdy na zagrywce pojawił się Paweł Gryc, Polacy od razu powiększyli swoją przewagę (19:13). W końcówce Chińczycy odrobili straty, doprowadzając do remisu po 21, dzięki dobrej grze na zagrywce Runtao Xia, i gra się wyrównała. Podopieczni Genyin Ju grali dobrze blokiem. Polacy nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, posyłając w ataku piłkę w aut. Emocje zaczęły się dopiero wtedy. Chwilę później to Chińczycy stali przed szansą wygrania premierowej odsłony, ale im także ta sztuka się nie udała. Błędy przeplatały się ze skutecznymi zagraniami. Po dotknięciu siatki przez biało-czerwonych Chińczycy wygrali seta 32:30.

Kolejna partia to kontynuacja gry punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe prowadzenie niż jedno oczko. Ta sztuka udała się dopiero Chińczykom przy stanie 11:9. Wtedy biało-czerwoni mieli pretensje do sędziego i otrzymali ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Aby uspokoić grę swojego zespołu, o czas poprosił Wiesław Czaja. Jednak po przerwie punkt zdobyli nasi rywale. Na drugiej przerwie technicznej ciągle prowadzili Chińczycy (16:13). Polacy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających przeciwników, a także ich własne błędy przyczyniły się do tego, że to rywale jeszcze powiększyli przewagę (18:13). Potrzebny był nagły zryw biało-czerwonych, jednak nic takiego się nie wydarzyło i w tej partii ulegli 18:25.

Początek trzeciej odsłony lepiej ułożył się dla Chińczyków, którzy objęli prowadzenie 3:1. Za dyskusje z sędziami czerwoną kartką został ukarany nasz zawodnik (5:2). Po przerwie technicznej coś zaskoczyło w szeregach podopiecznych Wiesława Czai. Nasi kadeci zmniejszyli straty do jednego oczka (8:9), a po zbiciu przechodzącej piłki przez Krzysztofa Bieńkowskiego na tablicy wyników pojawił się remis po 10. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 16:14. Po bloku Bartłomieja Lemańskiego i Aleksandra Śliwki było już 21:17 dla naszych kadetów i o czas poprosił Genyin Ju. Biało-czerwoni kontynuowali dobrą passę i nie pozwolili dogonić się rywalom, jak to miało miejsce w premierowej odsłonie, wygrali 25:21.

Chińczycy wrócili do swojej gry, szybko objęli prowadzenie 8:4. Po chwili odpoczynku trzy błędy popełnili Azjaci i biało-czerwoni wrócili do gry. Chińczycy ponownie zwiększyli prowadzenie do trzech oczek (12:9), jednak w następnej akcji skutecznym atakiem popisał się Bartosz Bućko. Niestety Polacy nie potrafili znaleźć recepty na rywali, dlatego na drugiej przerwie technicznej przegrywali 14:16. Po niej biało-czerwoni rzucili wszystko na jedną kartę, w końcu nie mieli nic do stracenia, i doprowadzili do remisu po 16. W końcówce na dwa oczka odskoczyli Chińczycy (22:20). Azjaci już nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrali 25:22, a w finale zmierzą się z Rosją, która swój półfinałowy mecz wygrała 3:0. Natomiast biało-czerwoni powalczą o brązowy medal z reprezentacją Iranu.

Polska – Chiny 1:3
(30:32, 18:25, 25:21, 22:25)

Polska: Badura (6), Gryc (5), Bućko (21), Bieńkowski (3), Śliwka (12), Szymura (9), Piechocki (libero) oraz Lemański (6), Szalpuk (5), Matula, Pietrzak i Fornal
Chiny: Zhang (15), Tang (13), Zhu (8), Li (13), Yu (4), Xia (12), Zhi (libero) oraz Du, Xu i Wang (1)