Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. B: Rewanż Serbów na pożegnanie

LŚ gr. B: Rewanż Serbów na pożegnanie

W swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Światowej reprezentacja Serbii pokonała Włochów, rewanżując się za wczorajszą porażkę. Mimo zwycięstwa Serbowie kończą przygodę z tegoroczną edycją Ligi Światowej, Włosi natomiast utrzymali pozycję lidera.

Już na początku pierwszego seta Włosi zdobyli znaczną, trzypunktową przewagę, jednak po przerwie technicznej Serbom udało się wyrównać wynik (9:9). Włosi nie zwalniali tempa (11:9) i na drugą przerwę schodzili z przewagą trzech punktów (16:13). Przy wyniku 18:16 dla Italii Aleksandar Atanasijević wrócił do gry i dzięki jego udanym zagrywkom Serbowie zbliżyli się do Włochów (19:19), tym samym zmuszając trenera Mauro Berruto do wzięcia przerwy. Koniec seta był niezwykle emocjonujący, ale to Serbowie zapisali go na swoje konto po bloku Milana Rasicia i Urosa Kovacevicia.

Drugą partię Włosi, podobnie jak pierwszą, również zaczęli od przewagi (8:2). Zagrywką raził swoich rywali Dragan Stanković, którego serwy dały Serbii trzy punkty (8:5). Włosi jednak nie odpuścili i do końca pielęgnowali przewagę, najpierw prowadząc 12:6, aby cały set zakończyć wynikiem 25:17 i wyrównać stan meczu na 1:1.

Początek trzeciej odsłony ponownie należał do Włochów (3:1), lecz Serbowie tym razem szybko zaczęli odrabiać straty (6:4). Na pierwszej przerwie technicznej to ekipa Azzurich schodziła z jednopunktową przewagą (8:7). Po powrocie na boisko widzowie zgromadzeni w hali w Novym Sadzie byli świadkami zaciętej walki. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi. Dopiero pod koniec seta Włochom udało się uzyskać niewielką przewagę (21:19). Pojawienie się Jovovicia na zagrywce dało się we znaki siatkarzom z Półwyspu Apenińskiego, którzy mieli problem z wyprowadzeniem akcji po skutecznych zagrywkach Serba. W tym momencie trener Berruto poprosił o czas. Jednak po powrocie na boisko to Serbowie zdołali uzyskać 24. punkt. Trzecią partię potężnym serwem zakończył Aleksandar Atanasijević (25:23), dając tym samym Serbom prowadzenie w meczu 2:1.

Spotkanie w czwartej partii było niezwykle wyrównane (3:3), ale wkrótce gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu (8:3). Po przerwie technicznej Serbowie cały czas kontrolowali przebieg spotkania i ani na chwilę nie wypuścili przewagi ze swoich rąk (16:12). Włochom udało się zmniejszyć dystans punktowy i na chwilę zbliżyć do rywali (16:14), lecz serbscy siatkarze znowu zdobyli dwa oczka z rzędu i utrzymywali przewagę (18:14). Ekipa Azzurrich podjęła kolejną próbę ataku na przeciwnika, zdobywając dwa punkty (20:18), po czym trener Kolaković zmuszony był poprosić o czas dla swoich zawodników. Przerwa korzystnie wpłynęła na gospodarzy, którzy zdobyli kolejne punkty, między innymi dzięki asowi Atanasijevicia (22:18). Trener Berruto próbował jeszcze odwrócić losy meczu, lecz gospodarze okazali się zbyt mocni. Czwartego seta Serbowie wygrali 25:19, a cały mecz 3:1.

Serbia – Włochy 3:1
(28:26, 17:25, 25:23, 25:19)

Serbia: Kovačević U. (15), Stanković (6), Jovović (2), Rasić (13), Starović (18), Petrić (13), Rosić (libero) oraz Atanasijević (3) i Podraščanin (1)
Włochy: Beretta (2), Parodi (11), Zaytsev (19), Savani (14), Travica (4), Birarelli (10), Giovi (libero) oraz Vettori (3) i Rossini