Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Biało-czerwoni powalczą o medale

MŚ kadetów: Biało-czerwoni powalczą o medale

Trwa historyczny występ Polaków na mistrzostwach świata. Nasi reprezentanci wciąż mogą przywieźć medal z Meksyku. Dziś pokonali bez straty seta reprezentację Francji, a w półfinale zmierzą się z Chinami, które wyeliminowały Brazylię.

Zarówno Polacy, jak i Francuzi grali z takim samym zaangażowaniem, obie ekipy chciały wywalczyć awans do strefy medalowej. Jednak to biało-czerwoni grali lepiej i zmusili rywali do błędów, szybko obejmując prowadzenie (12:8). Trójkolorowi po bloku na Rafale Szymurze tracili już do rywali tylko dwa oczka (10:12). Jednak na drugiej przerwie technicznej zawodnicy Wiesława Czai mieli przewagę czterech punktów (16:12). Biało-czerwoni po powrocie na parkiet pogubili się, miały miejsce dwa bloki Francuzów i atak z naszej strony w aut (16:15). Byliśmy świadkami wyrównanej gry w końcówce, w której zafunkcjonował blok Polaków i przy stanie 20:17 o czas poprosił Slimane Belmadi. Przerwa nie wybiła naszych kadetów z gry, a po bloku Szymury i Pawła Gryca było już 23:17. Set zakończył się skutecznym atakiem Bartosza Bućko (25:19).

Początek drugiej partii należał do biało-czerwonych, a to za sprawą skutecznej zagrywki Pawła Gryca (3:1). Po bloku Timothée Carle na tablicy wyników pojawił się remis po 5. Od tego momentu gra się wyrównała. Obrona Kacpra Piechockiego i skuteczny kontratak Szymury sprawiły, że biało-czerwoni wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Od razu zareagował szkoleniowiec Belmadi. Po przerwie dwa oczka zdobyli Francuzi. Po ataku Bućko Polacy zeszli na drugą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem (16:12). Podopieczni Wiesława Czai utrzymali swoją przewagę do końca, wygrywając 25:19, a seta asem serwisowym zakończył Bućko.

Ponownie skuteczna zagrywka Gryca (dwa asy serwisowe) dała biało-czerwonym prowadzenie 4:2. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy wciąż mieli dwa punkty więcej od rywali (8:6). Podopieczni Wiesława Czai jeszcze powiększyli swoją przewagę (13:10), jednak chwilę później Francuzi doprowadzili do remisu po 13. Po mocnym ataku Aleksandra Śliwki ponownie na prowadzenie wyszli Polacy (17:15). Naszym kadetom przytrafiły się błędy i trójkolorowi doprowadzili do remisu po 21. Gra się wyrównała, a więcej zimnej krwi w końcówce zachowali Polacy. Francuzi posłali piłkę w aut i to nasi kadeci wygrali 25:22, a w całym spotkaniu 3:0. Podopieczni Wiesława Czai w półfinale zmierzą się z reprezentacją Chin, która bez straty seta pokonała Brazylię. Polacy spotkali się już z Azjatami w fazie grupowej, nasi kadeci pokonali rywali po emocjonującym spotkaniu 3:2.

Polska – Francja 3:0
(25:19, 25:19, 25:22)

Polska: Badura (3), Gryc (9), Bućko (16), Bieńkowski (1), Szymura (8), Śliwka (17), Piechocki (libero) oraz Lemański i Szalpuk
Francja: Patry (2), Paofai (8), Koubi (4), Nevot (1), Carle (8), Henry (8), Mouiel (libero) oraz Szerszen, Boyer (5) i Roatta