Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. C: Wygrane Finów i Koreańczyków, trudna sytuacja Holandii

LŚ gr. C: Wygrane Finów i Koreańczyków, trudna sytuacja Holandii

W trudnej sytuacji znaleźli się Holendrzy. W drugim meczu przeciwko Finom przegrali 1:3. To sprawia, że prowadzą w grupie jednym punktem przed Kanadą, która ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Mecz bez znaczenia dla awansu wygrali dziś Koreańczycy.

W drugim meczu na własnym terenie Finowie zaprezentowali się z dużo lepszej strony. Już w pierwszym secie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Trzy z pięciu pierwszych punktów zdobył Sivula. Podczas przerw technicznych ekipa fińska prowadziła kolejno 8:6 i 16:12. Pod koniec seta gospodarze prowadzili nawet siedmioma punktami, aby ostatecznie wygrać 25:19.

W drugim secie Finowie grali bardzo dobrze do połowy seta, jednak później rywale zaczęli stopniowo odrabiać straty. Doprowadzili do remisu 20:20 i rozpoczęła się walka punkt za punkt. Ostateczne wynik rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. W wygranej 26:24 pomogły Finom błędy rywali.

W trzeciej partii długo kibice mogli podziwiać wyrównaną walkę obu ekip. Holendrzy uzyskali przewagę 19:18 i od tego stanu udało im się zdobyć pod rząd trzy punkty. Finom udało się zdobyć jeszcze jedynie dwa „oczka”. Set padł łupem Holandii 25:20.

Gospodarze wrócili do gry w czwartej odsłonie. Od początku zagrali pewnie i przejęli kontrolę nad grą. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:5, a już w połowie seta mieli sześć punktów przewagi. W końcówce nie dali rywalom dogonić wyniku, ostatecznie wygrywając 25:20.

Finlandia – Holandia 3:1
(25:19, 26:24, 20:25, 25:20)

Finlandia: Esko (4 pkt.), Siltala (7), Sivula (15), Oivanen Mikko (21), Shumov (14), Oivanen Matti (6), Kerminen (libero) oraz Kunnari, Ojansivu i Lehtonen
Holandia:
Abdel-aziz (4 pkt.), Maan (5), Rauwerdink (11), Kooistra (8), Klapwijk (23), Koelewijn (6), Jorna (libero) oraz Freriks, Ter Horst (3), van Garderen i Bontje

Spotkanie bez znaczenia dla awansu rozegrali w grupie C Portugalczycy i Koreańczycy. Już w pierwszym secie siatkarze z Azji udowodnili swoją wyższość nad rywalami. Konsekwentnie budowali swoją przewagę, aby ostatecznie wygrać do 18. Również w drugiej odsłonie Azjaci nie dali się niczym zaskoczyć. Nawet w końcówce, gdy Portugalia zmniejszyła straty do dwóch punktów, nie stracili zimnej krwi. Dwa, trzy punkty prowadzenia wystarczyły im, aby zwyciężyć w secie 25:22.

Wydawało się, że ekipa portugalska w trzeciej partii odnalazła właściwy rytm gry i znalazła receptę na zatrzymanie rywali. Początkowo toczyła się wyrównana walka, jednak od stanu 9:9 podopieczni Flavio Gulinelliego zdobyli dwa punkty z rzędu, wychodząc na niewielkie prowadzenie. Szybko jednak ekipa koreańska odrobiła straty i do drugiej przerwy technicznej znów mieliśmy walkę punkt za punkt. W drugiej części seta Portugalczycy znów wywalczyli prowadzenie (18:15) i ponownie je roztrwonili. Skrzętnie wykorzystali to siatkarze z Azji, wygrywając 25:23.

W czwartej partii siatkarze z Portugalii podjęli walkę tylko na początku. Podczas pierwszej przerwy technicznej Koreańczycy prowadzili 8:6, natomiast podczas kolejnej już 16:11. W końcówce rywale próbowali jeszcze odrobić straty, jednak Azjaci kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie Korea zwyciężyła do 21 i w całym meczu 3:1.

Portugalia – Korea Płd. 1:3
(18:25, 25:22, 23:25, 21:25)

Portugalia: Keller (6 pkt.), Ferreira A. (16), Araujo (4), Jose (19), Sequeira (9), Reis (4), Coelho (libero) oraz Fereirra M. (1), Casas, Da Silva i Botas
Korea: Jeon (29 pkt.), Han (2), Kwak (6), Seo (17), Park Sang-Ha (1), Shin (6), Lee Kang-Joo (libero) oraz Lee Sun-Kyu (4), Park Chul-Woo i Bu