Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Belgijki lepsze od Serbek, wygrana Niemek nad Izraelem

LE K, gr. B: Belgijki lepsze od Serbek, wygrana Niemek nad Izraelem

Liderujące w tabeli Belgijki w sobotnim meczu pokonały reprezentację Serbii. Zwycięstwo przyszło im nadspodziewanie łatwo, bowiem nie straciły nawet seta. Niemki oddały ekipie Izraela tylko jednego seta, kończąc fazę grupową na drugim miejscu.

Reprezentantki Belgii są niekwestionowanymi liderkami grupy B Ligi Europejskiej kobiet. Mecz przeciwko Serbkom toczył się pod zdecydowaną kontrolą podopiecznych Gerta Vande Broeka. Przewaga Belgijek była szczególnie wyraźna w dwóch pierwszych setach. Od pierwszych piłek gra toczyła się pod ich dyktando. Szybko zdobyły kilka punktów przewagi, utrzymując prowadzenie bez problemu do samego końca. Efektem dobrej gry były zwycięstwa do 12 i 16. Dopiero w trzeciej partii ekipa Serbii ruszyła do ataku i nawiązała wyrównaną walkę. Doszło nawet do dość równej gry w końcowej fazie seta, jednak Belgijki nie odpuściły i zakończyły mecz w trzech odsłonach. Liderką triumfatorek spotkania była Freya Aelbrecht, która zdobyła 12 punktów. Wśród przegranych na wyróżnienie zasłużyła Adela Helić, która zanotowała na swoim koncie 11 „oczek”.

Serbia – Belgia 0:3
(12:21, 16:21, 19:21)

Serbia: Raonić (3 pkt.), Savić (6), Helić (11), Burac (1), Blagojević (6), Stevanović (4), Rosić (libero) oraz Kecman (5), Medić i Dabić
Belgia: Dirickx (3 pkt.), Leys (9), Aelbrecht (12), Van Hecke (8), Vandesteene (10), Bland (3), Courtois (libero) oraz Coolman, Smits i Van De VyVer (1)

Niemki rozpoczęły spotkanie z Izraelem od mocnego uderzenia. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (7:4), które w błyskawicznym tempie powiększały (14:7). W końcowej fazie prowadziły już dziewięcioma „oczkami” (17:8), aby w konsekwencji zwyciężyć do 11. W drugiej partii siatkarki z Izraela próbowały nawiązać wyrównaną walkę, jednak wciąż przebieg gry kontrolowały rywalki. Tym razem Niemki pozwoliły ugrać przeciwniczkom cztery punkty więcej. Dopiero w trzeciej odsłoni Izraelki zrewanżowały się ekipie niemieckiej. Już na samym początku osiągnęły wysokie prowadzenie (7:2), którego nie oddały już do końca, a ostatecznie zwyciężyły do 15. Porażka wyraźnie podrażniła podopieczne Giovanniego Guidettiego. Tym razem to one prowadziły grę pod swoje dyktando. Z przewagi 7:4 szybko zrobiło się 14:5, a następnie 17:9. Niemki wygrały w tym secie wysoko – do 13, a w całym meczu 3:1.

Niemcy – Izrael 3:1
(21:11, 21:15, 15:21, 21:13)

Niemcy: Weiss (1 pkt.), Brandt (9), Ssuschke-Voigt (14), Hippe (16), Kozuch (5), Geerties (8), Thomsen (libero) oraz Hanke (1), Beier (4) i Durr (libero)