Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ w Starych Jabłonkach: Polki żegnają się z turniejem

MŚ w Starych Jabłonkach: Polki żegnają się z turniejem

Nie udał się Polkom - Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej - mecz 1/8 finału mistrzostw świata w Starych Jabłonkach. Polki uległy włoskiej parze Cicolari/Menegatti w dwóch setach i zakończyły swój udział w turnieju na miejscach 9-16.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli włoskich zawodniczek, które bardzo szybko objęły prowadzenie 5:0. O czas poprosiła Monika Brzostek i Kinga Kołosińska. Po nim kolejny punkt padł łupem duetu Cicolari/Menegatti. Sytuacja wyglądała już mocno niekorzystnie, a rywalki kontynuowały swoją dobrą grę. Dwa błędy Brzostek sprawiły, że przewaga włoskich zawodniczek wynosiła już 9 „oczek” (5:14). Na przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie 7:14. Tuż po niej Polki zaczęły odrabiać straty. Świetna gra na siatce Kołosińskiej oraz udana kontra Brzostek wymusiła na Włoszkach wzięcie czasu (13:16). Chwilę potem kibice licznie zgromadzeni na korcie centralnym w Starych Jabłonkach byli świadkami znakomitej wymiany z obu stron. Długą akcję na swoją korzyść rozstrzygnęły jednak rywalki, które ostatecznie wygrały seta 21:14.

Pierwszy punkt drugiej partii ponownie padł łupem pary Cicolari/Menegatti. Przy stanie 3:0 dla przeciwniczek o czas poprosiły biało-czerwone, gdyż sytuacja zaczęła przypominać początek pierwszej odsłony. Polskie zawodniczki w mgnieniu oka odrobiły straty. Po bloku Kołosińskiej na Cicolari tablica wskazywała wynik 4:4. To, co szybko udało się odrobić, jeszcze szybciej zostało stracone. Atak Marty Menegatti dał Włoszkom 10. punkt (5:10). Chwilę potem asem popisała się Greta Cicolari (5:12). Na przerwie technicznej nadwyżka zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego wynosiła pięć punktów. Później rywalki jeszcze powiększyły przewagę i w rezultacie wygrały 21:12.

Mimo przegranej polskiemu zespołowi należą się duże brawa za postawę w całym turnieju i słaby występ przeciwko mocnej włoskiej parze nie powinien zatrzeć dobrej gry Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek we wcześniejszych meczach. Polki w swoim debiucie na mistrzostwach świata uplasowały się tym samym na miejscach 9-16, co i tak może być uznane za bardzo dobry rezultat.

Kołosińska/Brzostek POL [1] – Cicolari/Menegatti ITA [8] 0:2
(14:21, 12:21)