Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Rosjanie od 0:2 do 3:2

LŚ, gr. B: Rosjanie od 0:2 do 3:2

Po dwóch setach wydawało się, że Niemcy wygrają we własnej hali z Rosjanami. Jednak w końcówce trzeciej partii siatkarze Sbornej złapali drugi wiatr w żagle i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w całym spotkaniu, wygrywając 3:2.

W pierwszej partii Niemcy dominowali w ataku, nie bojąc się wysokiego rosyjskiego bloku. Dobrze grał kapitan naszych zachodnich sąsiadów – Jochen Schöps, który w tym secie zdobył sześć oczek. Niemcy utrzymali swoją przewagę do końca i wygrali 25:21. Kibice zgromadzeni we Fraport Arena we Frankfurcie przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ Rosjanie nie byli tą drużyną, którą wszyscy znali, popełniali mnóstwo błędów własnych, mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Natomiast Niemcy grali jak chcieli, na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13, przewagę jeszcze powiększyli i ostatecznie wygrali 25:18.

W trzecim secie Rosjanie wrócili do swojej gry, szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej było 16:14 dla Sbornej. Jednak gospodarze odrobili straty, a po atomowej zagrywce Marcusa Böhme wyszli na prowadzenie 21:20. Na tablicy wyników widniał remis po 22, kolejne trzy punkty padły łupem Rosjan, którzy wygrali 25:22. Siatkarze Sbornej mieli sporo pretensji do sędziów, czerwoną kartkę ujrzał Aleksiej Spiridonow (5:4), co tylko pobudziło Rosjan i po chwili było już 10:5. Niemcy mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki rywali, a także z zatrzymaniem na skrzydle Nikołaja Pawłowa, do tego doszły ich własne błędy i ulegli 15:25.

Także w tie-breaku Rosjanie kontynuowali swoją dobrą grę, szybko objęli prowadzenie 4:1. Kibice mogli oglądać ostatni zryw Niemców, którzy zdołali zdobyć cztery oczka z rzędu (5:4). Jednak siatkarze Sbornej zaczęli mocno zagrywać i niemal nie mylić się w ataku. Odnieśli zwycięstwo 15:7, a w całym spotkaniu 3:2. Jeśli wygrają także drugi mecz, zapewnią sobie awans do Final Six.

Niemcy – Rosja 2:3
(25:21, 25:18, 22:25, 16:25, 7:15)

Niemcy: Fromm (14), Kaliberda (18), Böhme (10), Schöps (16), Kampa (1), Collin (6), Tille (libero) oraz Steuerwald M., Westphal (1), Hirsch (1), Broshog i Steuerwald P.
Rosja: Makarow (3), Apalikow (11), Siwożelec (7), Pawłow (29), Spiridonow (12), Muserskij (16), Werbow (libero) oraz Jermakow (libero), Grankin i Żilin (6)