Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Bułgarzy nie dali rady Brazylijczykom

LŚ, gr. A: Bułgarzy nie dali rady Brazylijczykom

Reprezentacja Brazylii ograła na własnym terenie Bułgarię 3:1 i powróciła na fotel lidera grupy A. Europejczycy mieli okazję doprowadzić do tie-breaka, ale jej nie wykorzystali. Podopieczni trenera Placiego szansę rewanżu będą mieli już jutro.

Błędy własne Brazylijczyków oraz blok na Vissotto pozwoliły Bułgarom objąć prowadzenie na początku meczu (4:2). Jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gospodarze zdołali odrobić straty (7:7). Wprawdzie skuteczna kontra Lucarelliego dała siatkarzom z Ameryki Południowej jedno „oczko” przewagi (12:11), ale ich kolejne błędy i dobra gra blokiem rywali spowodowały, że to Europejczycy przejęli inicjatywę na boisku (16:14). Bałagan po brazylijskiej stronie w połączeniu z mocnymi atakami Todora Skrimowa i Cwetana Sokołowa przybliżały Bułgarów do triumfu w premierowej odsłonie (19:15). Jednak podwójna zmiana dokonana przez trenera Rezende przyniosła skutek, bowiem w dużej mierze dzięki udanym akcjom Wallace’a gospodarze doprowadzili do remisu (20:20). W końcówce lepiej prezentowali się goście, którzy po wykorzystaniu kontry przez Todora Aleksiewa mieli piłki setowe (24:22). Wprawdzie zawodnikom z kraju kawy udało się po raz kolejny zniwelować straty (24:24), ale błąd Edera dał zwycięstwo europejskiej ekipie (26:24).

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po błędach rywali oraz udanej akcji Vissotto wyszli na prowadzenie 5:1. Jednak chwilę później przytrafiło im się kilka błędów, a po przeciwnej stronie siatki dobrze prezentował się Aleksiew, dzięki któremu na świetlnej tablicy pojawił się remis (7:7). Wówczas Europejczykom przytrafił się przestój. Trudne serwisy Rezende w połączeniu z błędami gości, między innymi Sokołowa, sprawiły, że siatkarze z Ameryki Południowej odskoczyli od przeciwników na sześć oczek (13:7). Czapa na Aleksiewie pozwoliła podopiecznym trenera Rezende kontrolować boiskowe wydarzenia (16:10). Pojedyncze udane akcje w wykonaniu Wiktora Yosifowa i Skrimowa to było zbyt mało, aby odwrócić losy tej części meczu (20:13). W końcówce przebudził się Eder, a Bułgarzy mylili się w polu serwisowym, przez co druga odsłona padła łupem Brazylijczyków 25:17.

Na początku trzeciej odsłony żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na znaczną ilość punktów. Wyrównana walka toczyła się do stanu 7:7, ale od tego momentu zaczęła się uwidaczniać przewaga gospodarzy. Błędy Europejczyków oraz punktowy serwis Edera dały siatkarzom z Ameryki Południowej pięciopunktowe prowadzenie (12:7). W kolejnych minutach kontrolowali oni boiskowe wydarzenia (16:12). Po drugiej przerwie technicznej Bułgarów pogrążyła zagrywka Edera (20:14). Wprawdzie chwilę później dwoma asami serwisowymi odpowiedział Sokołow, ale to było zbyt mało, aby odwrócić losy tej części meczu (18:22). Zakończyła ją pomyłka bułgarskiego atakującego (25:20).

W czwartej odsłonie podopieczni trenera Rezende postanowili pójść za ciosem. Już na jej początku po mocnych zagrywkach Lucasa i skutecznym ataku ze środka Edera odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (6:3). Chwilę później ustawili szczelny blok, dzięki któremu ich przewaga wzrosła do czterech punktów (8:4). Później przebudził się Dante, a gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia (14:9). Jednak ich chwila dekoncentracji i dobra postawa Europejczyków w bloku spowodowała, że wynik zaczął oscylować wokół remisu (15:14). Błąd Lucarelliego dał Bułgarom upragniony remis (17:17). Następnie obie drużyny szły łeb w łeb, lecz o oczko lepsi byli goście. Dopiero w końcówce udana kontra Vissotto, a następnie błąd bułgarskiego rozgrywającego dały końcowy sukces Brazylijczykom (25:23).

Brazylia – Bułgaria 3:1
(24:26, 25:17, 25:20, 25:23)

Brazylia: Bruno (2 pkt.), Eder (10), Vissotto (19), Lucarelli (14), Lucas (8), Dante (7), Alan (libero) oraz Wallace (5) i William
Bułgaria: Bratoew (3), Gotsew (3), Skrimow (11), Yosifow (11), Alexiew (14), Sokołow (15), Salparow (libero) oraz Samunew (2), Miluszew (4), Dimitrow i Gradnarow (1)